خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶, 26th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۱/۲۳ ساعت ۱۷:۱۹:۵۶

    خانه  > slide, زندانیان  >  یکی از فعالان مجازی پس از یک‌ماه بازجویی به زندان مرکزی اردبیل منتقل شد

یکی از فعالان مجازی پس از یک‌ماه بازجویی به زندان مرکزی اردبیل منتقل شد

خبرگزاری هرانا – موسی جوادی از فعالان مجازی که در رابطه با اعتراضات سراسری اخیر موسوم به “اعتراضات دیماه” بازداشت شده بود پس از یک‌ماه بازجویی از بازداشتگاه اداره اطلاعات به زندان مرکزی اردبیل منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، موسی جوادی از فعالان فضای مجازی که در پی اعتراضات سراسری دی‌ماه در تاریخ ۱۸ بهمن‌ماه سال جاری، به اتهام “اقدام علیه امنیت کشور” توسط وزارت اطلاعات بازداشت شده بود، پس از یک‌ماه بازداشت و طی مراحل بازجویی به زندان مرکزی اردبیل منتقل شد،

این شهروند اردبیلی که در فضای مجازی عمدتا فعال بود پس از دستگیری مدت ۱۸ روز را در سلول انفرادی بازداشتگاه اداره‌ی اطلاعات اردبیل نگهداری شده بود.

یک منبع نزدیک به آقای جوادی به گزارشگر هرانا گفت “موسی جوادی، فرزند جواد، متولد ۱۳۴۶، کارمند دولت است که به اتهام اقدام علیه امنیت کشور از طریق فعالیت در گروه‌ها و کانال‌های تلگرامی مورخ ۱۸ بهمن‌ماه سال جاری توسط اداره اطلاعات اردبیل بازداشت شد و مدت ۱۸ روز تحت فشارهای روحی و روانی شدید در سلول انفرادی بازداشتگاه اداره اطلاعات به سر برد. در ایام بازداشت علیرغم پیگیری‌های خانواده و نزدیکان هیچ پاسخ مشخص از طرف نهادهای امنیتی به آنها داده نشده بود و این بی خبری موجب نگرانی بی اندازه خانواده او شده بود.”

آقای جوادی که مبتلا به بیماری ریوی است هم‌اکنون در بند ۷ (بند زانیان سیاسی) زندان مرکزی اردبیل و با محدودیت در تماس با خانواده و نزدیکان نگهداری می‌شود. پرونده او به دادگاه انقلاب این شهر ارجاع شده و در انتظار دادرسی است.

دولت حسن روحانی طی سال‌های اخیر بارها در شعارهای انتخاباتی و پس از روی کار آمدن دولت خود به حفظ حقوق شهروندان و رعایت منشور حقوق شهروندی تاکید داشته است اما با این حال این شعارها تنها در حد شعار مانده و هیچ‌کدام از وعده‌های وی محقق نشده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید