خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی, اندیشه و بیان  >  پوشش لباس زندان و دستبند؛ لازمه اعزام شکوفه یداللهی به مراکز درمانی

پوشش لباس زندان و دستبند؛ لازمه اعزام شکوفه یداللهی به مراکز درمانی

خبرگزاری هرانا – شکوفه یدالهی از زنان درویش بازداشتی در حوادث اخیر که در زندان قرچک نگهداری می‌شود، از ناحیه سر و دنده‌ها دچار شکستگی شده و نیازمند درمان است. مقامات یگان حفاظت زندان، پوشیدن لباس زندان و دستبند را لازمه‌ی اعزام این بازداشتی به مراکز درمان اعلام کردند که با مخالفت خانم یداللهی اعزام و درمان او متوقف شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مجذوبان نور، کمیته پیگیری دراویش زندانی اعلام کرد که شکوفه یداللهی از زنان درویش بازداشتی در حوادث گلستان هفتم که در زندان قرچک نگهداری می‌شود و از ناحیه سر و دنده‌ها دچار شکستگی شده به تجویز پزشکان بهداری زندان نیازمند پیگیری درمان در مراکز درمانی مجهز در خارج از زندان است اما مقامات یگان حفاظت زندان برای اعزامش الزام به پوشش لباس زندان و استفاده از دست‌بند را مطرح کرده‌اند که این امر به دلیل مغایرت با موازین قانونی، با مخالفت خانم یداللهی مواجه و نهایتاً اعزام و درمان وی متوقف مانده است.

اقدام یگان حفاظت زندان در حالی‌ست که برابر ماده ۲۲۲ آیین‌نامه سازمان زندان‌ها، استفاده از لباس و دست‌بند در اعزام به مراکز درمانی لازم نیست.

کمیته پیگیری دراویش زندانی در آخرین  گزارش خود از وضعیت دراویش گنابادی اعلام کرد که نزدیک به ۴۰۰ تن از دراویش در زندان‌های فشافویه، قرچک و اوین در بازداشت به سر می‌برند که به دلیل وضعیت نامناسب بهداشتی این زندان‌ها و عدم رسیدگی پزشکی و ادامه مداوای مجروحان، امکان وخیم‌تر شدن وضعیت این دراویش وجود دارد.

از نیمه‌شب ۱۴ بهمن‌ماه سال جاری حضور پر تعداد نیرو های امنیتی و انتظامی در اطراف منزل دکتر نور علی تابنده با واکنش منفی سایر دراویش مواجه شد، دراویش گنابادی در حمایت از قطب خود تجمعاتی اطراف منزل دکتر تابنده تشکیل دادند، این تجمعات با دخالت نیروهای انتظامی و لباس شخصی به خشونت کشیده شد؛ این در حالی بود که پیش‌تر در شامگاه چهارشنبه مورخ ۴ بهمن‌ماه نیز مامورین امنیتی در اقدامى مشابه در همین مکان حضور یافتند که موجى از نگرانى‌ها در میان دراویش را رقم زده بود.

پیش از این فرهاد نوری، فعال حقوق دراویش ایران، اعلام کرده بود که حداقل ۵۰۰ درویش گنابادی بازداشت شده‌اند و وب سایت مجذوبان نور نیز نام بیش از ۳۰۰ درویش بازداشت شده را منتشر کرده بود.

هرانا پیش از این در خبری از بازداشت پوریا نوری عکاس خبری و از دراویش بازداشت‌شده، پس از آزادی چند ساعته خبر داده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید