خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۶, 14th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۱۲/۰۹ ساعت ۲۱:۳۶:۱۹

    خانه  > slide, کارگران  >  عثمان اسماعیلی فعال کارگری برای تحمل دو ماه حبس راهی زندان شد

عثمان اسماعیلی فعال کارگری برای تحمل دو ماه حبس راهی زندان شد

خبرگزاری هرانا – عثمان اسماعیلی فعال کارگری که به دلیل “شرکت در مراسم روز جهانی کارگر” به دو ماه حبس تعزیری محکوم شده بود، جهت تحمل حبس راهی زندان سقز شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عثمان اسماعیلی فعال کارگری که پیش‌تر در آبان‌مان سال ۹۴ توسط قاضی شعبه‌ی اول دادگاه انقلاب شهرستان سقز به اتهام “تبلیغ به نفع گروهای مخالف نظام” از طریق “شرکت در مراسم روز جهانی کارگر” به ۲ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود، جهت تحمل حبس راهی زندان سقز شد.

عثمان اسماعیلی از فعالین کارگری که در تاریخ ۱۷ بهمن‌ماه سال جاری توسط شعبه اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سقز جهت معرفی وی به دادگاه مهلت ۳۰ روزه داده شده بود، پیش‌تر اعلام کرده بود که تا ۱۵ اسفندماه جهت تحمل حبس راهی زندان می‌شود.

عثمان اسماعیلی پیش تر در تاریخ هشتم اردیبهشت ماه ۱۳۹۴، در شهر سقز توسط نیروهای لباس شخصی بازداشت شده بود.

اندکی بعد در تاریخ سی آبان ماه ۱۳۹۴، در شعبه اول دادگاه انقلاب شهرستان سقز به اتهام “شرکت در مراسم روز جهانی کارگر” محاکمه و به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

آقای اسماعیلی به حکم صادره اعتراض کرد که این حکم پس از بررسی مجدد در شعبه‌ی چهارم دادگاه تجدید نظر استان کردستان در اسفندماه سال ۹۵ کاهش یافت و حکم وی به دو ماه حبس در زندان سقز تقلیل یافت.

حکم صادره روز ۲۵ اردیبهشت‌ماه سال جاری به این فعال کارگری ابلاغ شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید