خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۶, 23rd of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۱۲/۰۹ ساعت ۱۸:۱۰:۱۲

    خانه  > slide, زندانیان  >  محسن عمرانی فعال صنفی معلمان به مرخصی اعزام شد

محسن عمرانی فعال صنفی معلمان به مرخصی اعزام شد

خبرگزاری هرانا –  محسن عمرانی فعال صنفی معلمان، امروز از زندان بوشهر به مرخصی ۴ روزه اعزام شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محسن عمرانی فعال صنفی معلمان امروز چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۶، با موافقت دادستانی بوشهر به مرخصی ۴ روزه‌ی غیرقابل تمدید اعزام شد.

با مرخصی پایان حبس آقای عمرانی که از اردیبهشت ماه سال جاری جهت تحمل دوران محکومیت یک ساله‌ی خود در زندان به سر می‌برد موافقت نشده است.

محسن عمرانی متولد ۳۰ شهریور ۵۶ در روستای شاهیجان از توابع بوشکان شهرستان دشتستان استان بوشهر است، وی آموزگار رسمی مقطع دبستان (پایه پنجم) و با سابقه ۲۴ سال فعالیت است.

آقای عمرانی پیش‌تر در سال ۹۱ به دلیل دفاع از حقوق دو تن از معلمانی که در عسلویه مورد ضرب و شتم و اهانت قرار گرفته بودند برای مدت سه روز توسط اداره اطلاعات بوشهر بازداشت شد، وی پس از انتقال به بوشهر به فعالیت های صنفی خود ادامه داد.

موارد اتهامی محسن عمرانی، موضوع مواد ۴۹۹ و ۵۰۰ از قانون مجازات اسلامی تحت عناوین “عضویت در گروه های معاند نظام” و “فعالیت تبلیغی علیه نظام”، مجموعاً ۶ سال حبس بود که در دادگاه تجدیدنظر استان با تلاش وکلا به واسطه‌ی فقدان ادله‌ی کافی، از اتهام عضویت در گروه های معاند تبرئه شد.

اتهام دیگر وی مطالب و مقالات مطرح شده در ایمیل‌ها و رایانه‌ی شخصی بوده که بنابر حکم صادره از سوی قاضی در دادگاه بدوی، به ۳ سال حبس تعزیری مبنی بر تحمل ۱ سال حبس تعزیری و ۲ سال ممنوعیت از مشاغل آموزشی در آموزش و پرورش به اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” محکوم شد، اما با تلاش وکلای این فعال صنفی، در دادگاه تجدیدنظر حکم این فعال صنفی به ۱ سال حبس تعزیری و ۲ سال انفصال از خدمت تقلیل پیدا کرده است. حبس یک ساله محسن عمرانی از تاریخ ۱۳ اردیبهشت‌ماه سال جاری در زندان بوشهر آغاز شد.

در تیرماه امسال صدها فعال صنفی با امضای طوماری خواستار آزادی محسن عمرانی شدند.

آقای عمرانی پیش از این نیز در مردادماه سال جاری مدت سه روز به مرخصی رفته بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید