خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  مرخصی درمانی ۶ ماهه علیرضا گلیپور در انتظار تأیید

مرخصی درمانی ۶ ماهه علیرضا گلیپور در انتظار تأیید

خبرگزاری هرانا – دادستان تهران با مرخصی درمانی ۶ ماهه علیرضا گلیپور، زندانی امنیتی مشکوک به سرطان که در بند هفت زندان اوین تحمل حبس می کند، موافقت کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از شرق، دادستان تهران با مرخصی درمانی علیرضا گلیپور، زندانی امنیتی که اکنون در زندان اوین دوران محکومیت خود را می‌گذراند، موافقت کرد.

علیرضا گلیپور در مهر سال ٩١ به خاطر جرائم امنیتی بازداشت شد، پرونده او سه سال بعد به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب ارسال شد و بعد از اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی گلیپور به ۱۵ سال حبس محکوم شد.

این حکم در ادامه به ۱۲ سال کاهش یافت.

در پی مبتلاشدن این زندانی به بیماری‌های متعدد، پزشکی‌قانونی با مرخصی درمانی او به مدت شش ماه موافقت کرد؛ دادستان تهران و دادیار ناظر بر زندان نیز با مرخصی درمانی او موافقت کرده و اجرای مرخصی درمانی او اکنون در انتظار اعلام نظر ضابطان است.

علیرضا گلیپور، متولد ۱۳۶۵، ساکن تهران و دانشجوی مخابرات و کارمند وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در مهرماه ۱۳۹۱ از سوی ماموران وزارت اطلاعات دستگیر و تیرماه ۱۳۹۴ به اتهام “جاسوسی به نفع اجانب و به طور مشخص کشور آمریکا” از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی به ۳۹ سال و ۹ ماه حبس تعزیری و ۱۷۰ ضربه شلاق محکوم شد که این حکم با اعمال ماده ١٣۴ و تخفیف به ۱۲ سال حبس تعزیری تقلیل یافت.

لازم به ذکر است این زندانی پیشتر دو بار به منظور مرخصی درمانی به بیمارستان منتقل شد اما بدون طی دوره درمان و انجام آزمایشات ضروری به زندان بازگردانده شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید