خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, سایر گروهها, کارگران  >  کارگران، بازنشستگان و مالباختگان معترض در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند / ویدئو

کارگران، بازنشستگان و مالباختگان معترض در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند / ویدئو

خبرگزاری هرانا – امروز، جمعی از کارگران، بازنشستگان و مالباختگان کاسپین در مقابل مجلس تجمع اعتراضی برگزار کردند، این تجمعات پس از فراخوان دو تشکل کارگری برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶، جمعی از بازنشستگان و مالباختگان کاسپین پس از فراخوان دو تشکل کارگری در مقابل ساختمان شورای نگهبان در تهران دست به تجمع اعتراضی زدند.

حسن صادقی دیروز به خبرگزاری ایلنا گفته بود “موافقت مجلس با انتقال منابع درمانی سازمان تامین اجتماعی به خزانه دولت نشان داد که نمایندگان مجلس تامین نامشروع منافع مدیران پزشک سالار وزارت بهداشت را بر حفظ پایگاه مردمی خود میان جامعه کارگری ترجیح می‌دهند”.

آقای صادقی در این گفتگو تاکید کرده بود “سکوت کارگران در برابر این مصوبه جایز نیست.”

صبح امروز پس از فراخوان تجمع توسط اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری و کانون عالی شوراهای اسلامی کار جمعی از بازنشستگان و مالباختگان با برگزاری تجمع اعتراضی مخالفت خود را نسبت به موافقت مجلس با انتقال منابع درمانی سازمان تامین اجتماعی به خزانه دولت اعلام کردند.

 خبرگزاری ایلنا در خصوص اعتراضات کارگران نوشته “کارگران معترض از یک طرف اعتراض خود را به مصوبه مجلس نشان می‌دهند و از طرف دیگر از شورای نگهبان می‌خواهند که جلوی دست‌اندازی به اموال کارگران را بگیرد”.

کارگران معترض با در دست داشتن پلاکارت هایی با عناوینی چون “تجاوز به اموال جامعه کارگری ممنوع”، “۲۹ بهمن ۹۶ روز ناامیدی کارگران از دولت و مجلس” به موافقت مجلس واکنش نشان دادند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید