خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶, 14th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۱۲/۰۲ ساعت ۱۷:۴۹:۱۳

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

مرگ و مصدومیت ۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۳ کارگر کشته و ۳ کارگر نیز مصدوم شدند. ایران در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا مورخ ۱۳۹۶/۱۱/۲۹، منابع رسمی می‌گویند در پی آتش‌سوزی در کارخانه شیرآلات صنعتی البرز مستقر در شهرک صنعتی عباس‌آباد، دو کارگر مصدوم شدند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شریف آباد گفت: “این حادثه روز (۲۸ بهمن ماه) در کارخانه شیرآلات صنعتی البرز مستقر در شهرک صنعتی عباس آباد در منطقه پاکدشت استان تهران رخ داد و حجم گسترده آتش باعث مصدوم شدن دو کارگر این واحد صنعتی شد”.

«ابوذر بوربور اژدری» افزود: “کارگران حادثه دیده شیرآلات صنعتی البرز، در محل حادثه توسط اورژانس منطقه مداوا شده‌اند”.

به گفته وی، ۸۰ درصد از سوله‌های این واحد در آتش‌سوزی سوخته است و کارشناسان به دنبال علت وقوع این حادثه هستند.

کارگر گندله‌سازی چادرملو دست‌هایش را حین کار از دست داد

به گزارش ایلنا مورخ ۱۳۹۶/۱۱/۳۰، روز (بیست و نهم بهمن) یکی از کارگران مجتمع معدنی صنعتی گندله‌سازی چادرملو هر دو دست خود را از دست داد.

حادثه هنگامی رخ داد که جرثقیل سقفی با کارگر برخورد کرد. بر اثر ضربه این کارگر روی ریل جرثقیل افتاد و جرثقیل از روی دستان وی رد شد.

از قرار معلوم، یکی از دستان برای پیوند به همراه مصدوم به اورژانس برده شده ولی دست دیگر در وضعیت خوبی قرار ندارد و به احتمال زیاد احتمال پیوند برای آن وجود ندارد.

کارگر مصدوم غیربومی و از کارگران پیمانکاریِ گندله‌سازی چادرملو است.

سقوط کارگر چهل ساله به چاهک آسانسور

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان مورخ ۱۳۹۶/۱۱/۳۰، رئیس ایستگاه ۲۲ آتش‌نشانی از جان باختن یک کارگر به دلیل سقوط از طبقه پنجم ساختمان به چاهک آسانسور خبر داد.

محمود حیدری رئیس ایستگاه ۲۲ آتش‌نشانی گفت: “ساعت ۱۰:۰۹ صبح روز گذشته حادثهسقوط کارگر به داخل چاهک آسانسور در خانی‌آباد، خیابان میعاد جنوبی به سامانه ۱۲۵ اعلام شد که به سرعت ستاد فرماندهی سازمان آتش‌نشانی تهران، آتش‌نشانان ایستگاه ۲۲ را به محل حادثه اعزام کرد”.

 رئیس ایستگاه ۲۲ آتش‌نشانی درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: “در یک ساختمان در حال احداث، یک کارگر حدوداً چهل ساله، حین کار، ناگهان از طبقه پنجم به داخل چاهک آسانسور سقوط کرده و در انتهای چاهک قرار گرفت”.

وی ادامه داد: “نیروهای آتش‌نشانی به محض رسیدن به محل حادثه، ایمن‌سازیهای لازم را انجام داده و پس از انتقال مرد میانسال به سطح زمین به وسیله تجهیزات مخصوص، وی را برای انجام معاینات پزشکی در اختیار عوامل اورژانس قرار دادند که متأسفانه مرگ کارگر میانسال بر اثر شدت جراحات توسط کادر پزشکی اورژانس تأیید شد”.

لازم به ذکر است؛ آتش‌نشانان در پایان عملیات، تذکرات ایمنی را به مسئولان و کارگران پروژه ساختمانی ارائه دادند.

پیدا شدن پیکر بیجانِ دو مقنیِ روستای «فرومد»

به گزارش ایلنا مورخ ۱۳۹۶/۱۲/۰۱، عصر روز (سی بهمن) پس از بیش از سی ساعت امداد و نجات، پیکر بیجان دو مقنی اهل روستای «منیدر» خراسان شمالی که در ریزش قنات روستای «فرومد» از توابع شهرستان میامی مدفون شده بودند، پیدا شد.

این پیکرهای بیجان به خانواده متوفیان تحویل داده شد.

سیدحسن حسینی شاهرودی (نماینده مرم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی) مرگ این دو مقنی را تسلیت گفت.

در پیام تسلیت این نماینده مجلس آمده است: «خبر درگذشت مقنیان جوان، مرحوم مغفور شادروان رضا رمضان پور و ابوالفضل خداشناس، موجب تأسف و اندوه فراوان این‌جانب گردید.

این دو عزیز برای کسب روزی حلال و خدمت به مردم، بر سر عهد و پیمانی که با خدای خود بسته بودند در جهادی فی سبیل الله جان خود را نثار نمودند.

ضمن عرض تسلیت این واقعۀ غم‌انگیز به مردم بزرگوار خطۀ علم و ادب فرومد و روستای هم‌جوار« منیدر» و بخصوص خانواده‌های داغدار ایشان و قدردانی از تلاش‌های شبانه‌روزی مسئولین و تیم امداد و نجات که نهایت سعی خود را بکار گرفتند، برای آن دو بزرگوار بهشت موعود و برای بازماندگان، صبر و شکیبایی آرزومندم.»

قنات فرومد ساعت ۹ صبح بیست و نهم بهمن فروریخت و دو مقنی به نام‌های رضا رمضان پور ۲۸ ساله و ابولفضل خداپرست ۲۱ساله از روستای منیدر خراسان شمالی در آن محبوس شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید