خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶, 17th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۱۲/۰۱ ساعت ۱۹:۰۹:۰۶

    خانه  > slide, کارگران  >  عدم پرداخت حقوق و عیدی کارگران سد مخزنی “کهیر” پس از گذشت یکسال

عدم پرداخت حقوق و عیدی کارگران سد مخزنی “کهیر” پس از گذشت یکسال

خبرگزاری هرانا – پس از گذشت نزدیک به یک سال، کارگران سد مخزنی کهیر در استان سیستان و بلوچستان همچنان حقوق و عیدی خود را دریافت نکرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، کارگران سد مخزنی کهیر در استان سیستان و بلوچستان پس از گذشت نزدیک به یک سال همچنان حقوق و عیدی سال ۹۶ خود را دریافت نکرده‌اند.

منابع کارگری به گزارشگر هرانا توضیح دادند کارگران سد مخزنی کهیر علاوه بر نزدیک به یک سال معوقات مزدی، عیدی سال‌های ۹۳، ۹۴ و ۹۵ خود را نیز دریافت نکرده‌اند.

فعالان کارگری تأکید کردند، کارگاه سد مخزنی کهیر از تاریخ ۹ شهریور سال جاری تاکنون تعطیل است و با وجود پیگیری‌ها و درخواست‌های مداوم کارگران، مسئولان حاضر به پاسخگویی نیستند.

یکی از کارگران در گفت‌وگو با گزارشگر هرانا می‌گوید: “دولت اعلام کرده ۲۰ اسفند ۹۶ آخرین مهلت برای کارت ملی هوشمند است و در صورت ثبت‌نام نکردن برای دریافت آن با مشکلات بیشتری مواجه می‌شویم. ما کارگران که توانایی تأمین نان شب خود را ندارم چگونه می‌توانیم در این اوضاع هزینه‌ی کارت هوشمند ملی را هم بپردازیم.”

کارگران این سد خواستار توجه مسئولان امر به شرایط بسیار سخت خود شدند. فعالان کارگری این شرکت از احتمال برگزاری برنامه های اعتراضی برای احقاق حقوق خود در صورت تداوم بی توجهی مسئولین خبر دادند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید