خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶, 19th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۱۱/۳۰ ساعت ۱۹:۴۸:۵۶

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  عبدالفتاح سلطانی به زندان اوین بازگشت

عبدالفتاح سلطانی به زندان اوین بازگشت

خبرگزاری هرانا – روز گذشته، عبدالفتاح سلطانی، وکیل دادگستری و مدافع سرشناس حقوق بشر که هفتمین سال حبس خود را تحمل می کند پس از عدم تمدید مرخصی کوتاه مدتی که داشت جهت ادامه حبس خود را به زندان اوین معرفی کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز گذشته مورخ ۲۹ بهمن ماه، عبدالفتاح سلطانی زندانی محبوس در زندان اوین، که از ۲۱ بهمن‌ماه به مرخصی چند روزه اعزام شده بود پس از عدم موافقت مقامات زندان برای تمدید مرخصی، خود را به زندان اوین معرفی کرد.

آقای سلطانی که هفتمین سالگرد از حبس خود را در زندان اوین پشت سر می گذارد، به بیماری های مختلف از جمله «بیماری حاد کولیت عصبی و نوسان فشار خون» مبتلا شده است. از سوی دیگر، با درخواست آزادی مشروط وی مخالفت شده و علیرغم گذشت چندین سال، هنوز به درخواست اعاده دادرسی او نیز توجهی نشده است.

عبدالفتاح سلطانی از وکلای مدافع حقوق بشر ۱۹ شهریورماه ۱۳۹۰ بازداشت شد و به دلیل پذیرفتن جایزه حقوق بشر نورنبرگ آلمان، مصاحبه با رسانه‌ها درباره پرونده موکلانش و مشارکت در تاسیس کانون مدافعان حقوق بشر به ۱۸ سال حبس تعزیری و ۲۰ سال محرومیت از وکالت محکوم شد که این حکم در دادگاه تجدید نظر  به ۱۳سال حبس تقلیل یافت سپس با اعمال قانون تجمیع جرائم و اعمال ماده ۱۳۴ حکم ۱۳ سال حبس تعزیری وی به ۱۰ سال کاهش یافت. همچنین محرومیت وی از وکالت نیز به دو سال کاهش یافته است.

وی در طی دوران حبس به دلیل شرایط نامناسب زندان، سوء تغذیه و عدم دسترسی به آب شرب مناسب دچار شکستگی دندان و کم خونی، فشارهای عصبی و بیماری حاد کولیت عصبی و نوسان فشار خون شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید