خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کودکان  >  ورود مدعی العموم به پرونده طوسی؛ درخواست فراکسیون امید برای بازنگری در یک پرونده

ورود مدعی العموم به پرونده طوسی؛ درخواست فراکسیون امید برای بازنگری در یک پرونده

خبرگزاری هرانا – سعید طوسی تبرئه شد و همین خبر کافی بود که او دوباره به صدر خبرها بازگردد. تبرئه طوسی حالا منتقدان بسیاری پیدا کرده است؛ از خانواده کودکان قرآنی گرفته تا نمایندگان مجلس، به ویژه اعضای فراکسیون امید. آنها می گویند افکار عمومی جریحه دار شده است. گله خانواده ها به مجلس رسیده؛ پدر دو کودک شاکی پرونده سعید طوسی، راهی کمیسیون اصل ٩٠ شده اند و گله های خود را با نمایندگان مجلس در میان گذاشته اند. حالا فراکسیون امید خواهان رسیدگی مدعی العموم به این پرونده شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، عبدالکریم حسین زاده، نایب رئیس فراکسیون امید، به «شرق» می گوید: «افکار عمومی به شدت درگیر این مسئله شده است. بنابراین وقتی مسئله ای از سطح عادی خارج شده و اذهان عمومی را در این ابعاد درگیر می کند، انتظار می رود مدعی العموم بتواند در سطح دیگری به پرونده وارد شده و دادخواهی کند».

افکار عمومی جریحه دار شد

محمودصادقی جزء معدود نمایندگانی است که درخواست خانواده شاکیان را لبیک گفت و پای حرفشان نشست. فراکسیون امید بنا دارد به طور جدی این مسئله را بررسی کند.

نمایندگان عضو فراکسیون امید تاکید دارند باید در پرونده طوسی تجدیدنظر صورت بگیرد یا اینکه مدعی العموم وارد شده و بررسی های بیشتری را طلب کند.

بهرام پارسایی به «شرق» می گوید: «در آن جلسه به جزئیات مسئله وارد شدیم. دغدغه و نگرانی هایی در مسیر این پرونده وجود داشت. معاون قوه قضائیه و وزیر دادگستری توضیحاتی دادند. توضیح قانع کننده نبود. قرار شد ادامه این بحث با حضور مقام های قضائی در فراکسیون امید بررسی شود. نحوه سیر پرونده نگران کننده بود و قرار شد کمیته حقوقی فراکسیون امید به مسئولان قضائی اجازه تشکیل جلسه بدهد. در مورد پرونده ای مانند سعید طوسی باید آسیب واردشده به افکار عمومی و جریحه دار شدن حس مردم در نظر گرفته شود».

عبدالکریم حسین زاده نیز تاکید دارد: «پرونده شکایت از طوسی فردی نیست. باید پرونده طوسی را در سطح کلان بررسی کنند و هم فراکسیون امید و هم فراکسیون حقوق شهروندی و هم کمیسیون اصل ٩٠ به این مسئله ورود جدی داشته باشند».

او همچنین درباره اینکه گاهی این مسائل با برچسب پاسداری از حریم دین توجیه می شود نیز به «شرق» گفته: «اینکه بخواهیم با این مسئله چنین برچسبی بزنیم درست نیست. باید در مقابل موضوعات بایستیم. لازمه این موضوع این است که در دادگاه تجدیدنظر وضعیت آن مشخص شده و دوباره پیگیری های لازم صورت گیرد».

درخواست نایب رئیس فراکسیون امید درباره شخص طوسی نیز این است که او باید از «همه مسائل عمومی منع شود. باید از فعالیت های جمعی رسانه های ملی و صداوسیما حذف شود. نباید در فضاهای دینی حضور یابد تا بستر جامعه التیام یابد.

بهرام پارسایی، سخنگوی فراکسیون امید، به «شرق» می گوید: «ما به دنبال اعاده حیثیت فرزندان آسیب دیده در این پرونده هستیم. کسر شان ماست که برخی بچه های قرآنی کارشان به استفاده از قرص اعصاب و روان رسیده و حال و روز روحی و روانی خوشی ندارند. این پرونده خیلی پیچیده است».

حسین زاده نیز در همین زمینه ادامه می دهد: «آخر چطور می توانیم آسیب روحی و روانی واردشده به این بچه ها را کاهش دهیم. صدمه و لطمه روحی و روانی به این سادگی ها قابل جبران نیست».

توضیح معاون قوه قضائیه قانع کننده نبود

پارسایی همچنین درباره جزئیات جلسه اخیر- دوشنبه همین هفته – فراکسیون امیدی ها با دو مقام مسئول گفته: «دغدغه ای که وجود دارد این است که اخبار مرتبط با پرونده طوسی در افکار عمومی اثرگذار بوده و جریحه دارشدن اذهان عمومی صرفا با روشنگری جزئیات پرونده قابل قبول است. برای نمونه مردم باید در جریان جزئیات تبرئه و دلایل تبرئه طوسی قرار بگیرند».

حسین زاده نیز تاکید می کند: «اگر این طور نشود اعتماد عمومی مردم صدمه خواهد دید. باور کنید جامعه ما بیش از هر چیز به بازسازی اعتماد عمومی به دولت و حاکمیت نیاز دارد».

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید