خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  تداوم بازداشت علی نوری، فعال مدنی

تداوم بازداشت علی نوری، فعال مدنی

خبرگزاری هرانا -‍‍‍ علی نوری فعال مدنی و زندانی سیاسی سابق که پبش‌تر به دلیل فعالیت های مدنی بازداشت و پس از گذراندن یک‌سوم از دوران محکومیت اش بصورت مشروط آزاد شده بود، در تاریخ ۹ دی‌ماه سال جاری هنگامی‌که در حین خدمت سربازی‌اش بود در میدان ولیعصر تهران توسط نیرو های امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شد، در زمان بازداشت گزارشاتی از بروز عارضه قلبی او منتشر شد. علی‌رغم گذشت ۲۸ روز از بازداشت این شهروند کماکان در زندان به سر می‌برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، علی نوری، مهندس عمران و زندانی سیاسی سابق که در خال طی دوران خدمت بود در خلال اعتراضات اخیر از روز ۹ دی‌ماه در بازداشت بسر می‌برد.

پیش‌تر یک منبع مطلع در رابطه با وضعیت سلامت این زندانی به هرانا گفته بود “در ۲۳ دی‌ماه علی دچار درد شدید در ناحیه قفسه سینه شد برای همین توسط زندانیان به بهداری زندان منتقل شد. مشکلی که عارضه قلبی تشخیص داده شد”.

لازم به یادآوری است، علی نوری متولد سال ۱۳۷۲ است که نخستین بار در چهارشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۳، پس از شرکت در تجمع حمایت از کوبانی در مقابل سازمان ملل بازداشت شد، پس از بازداشت به بند ۲-الف سپاه منتقل و بعد از مدت‌ها بازجویی و تحمل سلول انفرادی به بند عمومی ۸ زندان اوین، محل نگهداری زندانیان مالی منتقل شد.

وی اندکی پس از آزادی به قید وثیقه پنجاه میلیون تومانی، به هفت سال حبس در مرحله بدوی محکوم شده بود.

بر اساس حکم صادره در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران توسط قضات قمی‌زاده و حوزوان برای چهار فعال مدنی؛ آتنا (فاطمه) دائمی، امید علی‌شناس، ئاسو رستمی و علی نوری، به ترتیب احکام حبس دادگاه بدوی آن‌ها از ۱۴، ۱۰، ۷ و ۷ سال حبس به ۷، ۷، ۲ و ۲ سال حبس تقلیل یافت.

اتهام آقای نوری در دادگاه، اجتماع و تبانی و فعالیت تبلیغی علیه نظام عنوان شد و در ۲۵ اسفندماه سال گذشته پس از گذراندن یک سوم از حکم حبس دو ساله خود بصورت مشروط از این زندان آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید