خبرگزاری هرانا

    خانه  > اصناف, اندیشه و بیان, کارگران  >  یک فدراسیون جهانی کارگری خواستار دخالت رهبر جمهوری اسلامی برای مختومه شدن پرونده قضایی داود رضوی شد

یک فدراسیون جهانی کارگری خواستار دخالت رهبر جمهوری اسلامی برای مختومه شدن پرونده قضایی داود رضوی شد

خبرگزاری هرانا – استیو کاتن، دبیر کل فدراسیون جهانی کارگران حمل و نقل، در نامه ای به آیت‌الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، خواستار دخالت فوری او در پرونده قضایی علیه داود رضوی، فعال کارگری در ایران، شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رادیو فردا، پیشتر سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه،‌ خبر داده بود که آقای رضوی، عضو هیئت مدیره این تشکل، به دادگاه انقلاب فراخوانده شده است. در این گزارش به دلیل احضار این فعال کارگری به دادگاه انقلاب اشاره نشده بود.

وی پیشتر در روز ۱۳ آبان در دادگاه تجدید نظر انقلاب تهران به اتهام های امنیتی محاکمه شده و در انتظار حکم دادگاه است. این فعال کارگری پیشتر به پنج سال زندان محکوم شده بود.

دبیرکل فدراسیون جهانی کارگران حمل و نقل در نامه روز چهارشنبه خود به رهبر جمهوری اسلامی، با اشاره به این موضوع که احضار داود رضوی نقض جدی حق قانونی او برای فعالیت مسالمت آمیز صنفی است، نوشت که ایران به عنوان یکی از بنیانگذاران سازمان بین المللی کار و یکی از اعضای فعلی این نهاد جهانی،‌ موظف است که به حقوق کارگران احترام بگذارد.

گفتنی است که سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه امروز اعلام داشت که دادگاه تجدیدنظر داودرضوی عضوهیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد امروز۴بهمنماه ۱۳۹۶، برگزار نشد.

تاریخ مجدد این دادگاه به روزسه شنبه ۱۰بهمن ماه ساعت ۹صبح موکول شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید