خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  صدور حکم حبس و شلاق برای یک شکارچی

صدور حکم حبس و شلاق برای یک شکارچی

خبرگزاری هرانا – شکارچی متخلف به اتهام “تهدید محیطبانان با اسلحه شکاری” به تحمل یک سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد. کنوانسیون بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات‌های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران، چند ماه قبل نیروهای محیط زیست سوادکوه حین گشت زنی در عرصه های طبیعی این شهرستان با یک شکارچی غیرمجاز مواجه شدند که هنوز اقدام به شکار نکرده بود.

مامورین جهت برخورد قانونی با متهم وارد عمل شدند اما شکارچی متخلف بوسیله اسلحه شکاری محیط بانان را تهدید به شلیک نمود.

متخلف هنگامیکه متوجه شد محیط بانان علی رغم تهدید با سلاح گرم، برای برخود قانونی با وی جدی هستند، اسلحه شکاری خود را روی زمین انداخته و با پای پیاده متواری شد.

با توجه به اینکه مامورین هویت متخلف را شناسایی کرده بودند با شکایت اداره محیط زیست سوادکوه پرونده ای در این رابطه در مراجع قضایی تشکیل و متهم به دادسرا احضار شد.

شکارچی متخلف در دادسرا حاضر شده و در مراحل بازپرسی اعتراف نمود که محیط بانان را با اسلحه شکاری تهدید کرده اما اسلحه خالی بوده و حاضر است رضایت مامورین را جلب نماید.

در جریان رسیدگی به این پرونده در دادگاه کیفری سوادکوه، دادگاه با توجه به گزارش اداره محیط زیست، اعترافات متخلف و سایر محتویات پرونده، بزهکاری متهم را محرز و مسلم دانست.

بنابراین دادگاه متهم را به تحمل یک سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم نمود.

لازم به ذکر است که کنوانسیون بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات‌های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید