خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶, 21st of October 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۱۰/۱۸ ساعت ۱۷:۵۲:۴۶

    خانه  > کارگران  >  چهار تجمع اعتراضی کارگری برگزار شد

چهار تجمع اعتراضی کارگری برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، گروهی از کارگران شرکت حمل ونقل خلیج فارس، گروهی از کارگران مجتمع کشت و صنعت هفت‌تپه، کارگران شاغل در پروژه ساخت سد شفارود رضوانشهر و کارگران پیمانکاری شاغل در فازهای ۲۲ و ۲۴عسلویه در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا مورخ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷، روز یکشنبه (هفدهم دی ماه) برای چندمین بار در ماههای گذشته، گروهی از کارگران شرکت حمل ونقل خلیج فارس در محوطه این شرکت واقع در شهرستان اسلامشهر تجمع کردند.

کارگران معترض شرکت حمل ونقل خلیج فارس مدعی‌اند مشکلات صنفی آن‌ها از زمان خصوصی سازی شرکت حمل ونقل خلیج فارس و تغییر مدیریت آغاز شده و به همین دلیل ازمسئولان توقع دارند تا برای مشکل به وجود آمده چاره‌اندیشی کنند.

به گفته این کارگران نزدیک به هزار و دویست‌و هشتاد‌و شش کارگر در ۴۳ شعبه ونمایندگی که این شرکت خدماتی در سراسر کشور مشغول کارند که از این تعداد حدود ۴۰۰ نفر در دفتر مرکزی در منطقه اسلامشهر تهران فعال هستند که مطالبات معوقه آن‌ها ازدو ماه گذشته و در عین حال همکاران شهرستانی آن‌ها تا ۴ماه طلبکارند.

کارگران هفت‌تپه بازهم تجمع کردند

به گزارش ایلنا مورخ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷، گروهی از کارگران مجتمع کشت و صنعت هفت‌تپه، صبح روز (یکشنبه، ۱۷ دی ماه)، مقابل دفتر کارفرما تجمع کردند؛ معوقات مزدی و تغییرنکردن شرایط کار از دلایلی است که باعث شده است تا این کارگران اقدامات اعتراضی خود را از سربگیرند.

کارگران معترض بخشی از جمعیت ۱۵۰۰ نفری افراد شاغل در مجتمع کشت وصنعت نیشکر هفت‌تپه هستند که بین ۱۵ تا ۲۰ سال، سابقه کاری دارند.

به ادعای آنها با اینکه بیش از یک ماه از خاتمه اعتراض یک هفته‌ای کارگران مجتمع هفت‌تپه گذشته‌است اما هنوز کارفرما به وعده‌هایی که آن‌موقع در حضورمسئولان داده‌‌بود؛ عمل نکرده است .

شماری از کارگران روز مزد که در اجتماع اعتراضی امروز حضور داشتند نیز با تکرار خواسته‌های خود، یادآورشدند: “خواستار عقد قرار دائم‌کار هستیم، هنوز دستمزد آبان وآذر ماه را نگرفته‌ایم و بابت مطالبات بهمن واسفند دو سال گذشته نیز طلبکاریم”.

اعتراض کارگران فازهای ۲۲ و ۲۴ پارس جنوبی به تاخیر مزدی

به گزارش ایلنا مورخ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸، بامداد امروز (دوشنبه/ هجدهم دی ماه) کارگران پیمانکاری شاغل در فازهای ۲۲ و ۲۴عسلویه به دلیل شش ماه مطالبات مزدیِ پرداخت نشده دست از کار کشیدند.

این منابع افزودند: “تقریبا تمامی کارگران بخش پایپینگ شامل، جوشکار، داربست بند، مونتاژکار، لوله کش و… در این اعتراض شرکت کرده‌اند”.

بنا به اظهار یکی از کارگرانِ حاضر در تجمع، معوقات مزدی آنان از تیرماه سال جاری تاکنون پرداخت نشده است.

لازم به یادآوری است، کارگران پیمانکاری این فاز در روزهای گذشته نیز دست به تجمعات اعتراضی زده بودند.

معوقات مزدی کارگرانِ «سدِ شفارود» رضوانشهر

به گزارش ایلنا مورخ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸، کارگران شاغل در پروژه ساخت سد شفارود رضوانشهر، ۶ ماه مطالبات مزدی وبیمه‌ای پرداخت نشده دارند. این کارگران روز گذشته در محل کار خود دست به اعتراض صنفی زدند.

کارگران پیمانی شاغل در پروژه ساخت سد شفارود رضوانشهر واقع در استان گیلان، شش ماه مطالبات مزدی وبیمه‌ای پرداخت نشده دارند.

از قرار معلوم این کارگران در روز گذشته (۱۷ دی ماه) در اعتراض به مطالبات مزدی خود، دست از کار کشیده و در محل کار خود تجمع کرده‌اند؛ اما تا کنون موفق نشد‌ه‌ا ند معوقات خود را دریافت کنند.

گفته می‌شود کارگران این پروژه عمرانی که از شهر‌های مختلف استانِ گیلان در پروژهای ساخت سد شفارود مشغول کارند، به دلیل مطالبات معوقه با مشکلات بسیار دست و پنجه نرم می‌کنند.

ظاهرا پیمانکار پروژه‌ به کارگران گفته است که به دلیل عدم تامین اعتبار، از پرداخت دستمزد آنان ناتوان است.

گفتنی است پروژه سد مخزنی شفارود در غرب گیلان، منطقه پونل رضوانشهر، برروی رودخانه شفارود و در فاصله دو نیم کیلومتری شهرستان رضوانشهر و ۶۵ کیلومتری کلان شهر رشت برای تامین آب شرب وکشاورزی منطقه در حال ساخت است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید