خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶, 21st of October 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۱۰/۱۷ ساعت ۱۱:۱۴:۴۹

    خانه  > کارگران  >  حوادث کار؛ ۱۸ هزار و ۷۷۷ مصدوم حوادث کار در ۸ ماه اول سال

حوادث کار؛ ۱۸ هزار و ۷۷۷ مصدوم حوادث کار در ۸ ماه اول سال

خبرگزاری هرانا – مصدومان حوادث کار در هشت ماه امسال که به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند ۱.۶ درصد کاهش یافته و از ۱۹ هزار و ۸۰۷ مصدوم در هشت ماه نخست پارسال به ۱۸ هزار و ۷۷۷ مصدوم رسیده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صدا و سیما به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، در هشت ماه امسال ۱۸ هزار و ۷۷۷ نفر در حوادث کار مصدوم شدند که ۱۷ هزار و ۸۶۳ نفر، مرد و ۹۱۴ نفر، زن بودند

در این مدت استان های تهران با دو هزار و ۶۰۵ نفر، اصفهان با یکهزار و ۷۹۳ و خراسان رضوی با یکهزار و ۴۸۵ مصدوم بیشترین و استان های خراسان جنوبی با ۱۰۸ نفر، سیستان وبلوچستان با ۱۲۴ و چهارمحال و بختیاری با ۲۰۰ مصدوم کمترین آمار آسیب دیدگان حوادث کار را داشته اند.

در هشت ماه امسال یک هزار و ۱۳۷ نفر بر اثر حوادث ناشی از کار جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه پارسال که آمار تلفات یکهزار و ۱۲۲ نفر بود، ۱.۳ درصد افزایش یافته است.

از کل تلفات حوادث کار در کشور یک هزار و ۱۲۹ نفر، مرد و هشت نفر هم زن بودند و این در حالی است که تعداد مردان فوت شده بر اثر حوادث کار در هشت ماه پارسال یکهزار و ۱۰۴ نفر و تعداد زنان ۱۸ نفر بودند.

در این مدت استان های تهران با ۲۶۱ نفر ، خراسان رضوی با ۹۳ نفر و فارس با ۸۰ نفر فوتی ، بیشترین و استان های کهگیلویه و بویراحمد با پنج نفر ،‌ چهارمحال و بختیاری با هفت نفر و کردستان، سمنان و ایلام هر کدام با ۱۰ نفر فوتی کمترین آمار تلفات حوادث کار را داشتند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید