خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

مرگ و مصدومیت ۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۴ کارگر کشته و ۲ کارگر نیز مصدوم شدند. ایران در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا مورخ ۱۳۹۶/۱۰/۱۵، یک کارگر ساختمانی در آبادان بر اثر تخریب دیوار زیر آوار ماند و جان خود را از دست داد.

حوالی ساعت ۱۹، شب سیزدهم دی ماه، در اثر تخریب دیواریک ساختمانی جنب هتل زیتون آبادان، یک کارگر در زیر آوار جان باخت.

به گفته شهرام مقام (مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشکده علوم پزشکی آبادان) از قرار معلوم کارگر متوفی مشغول تعمیردیواری بوده که نا‌گهان بر روی وی ریزش می‌کند.

مرگ دو کارگر به‌دلیل ریزش دیوار در یک شهرک صنعتی

به گزارش ایلنا مورخ ۱۳۹۶/۱۰/۱۴، سخنگوی اورژانس کشور از مرگ دو کارگر به دلیل ریزش آوار در شهرک صنعتی زاویه خبر داد.

مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور اظهار داشت: “بدلیل ریزش دیوار در شهرک صنعتی زاویه که در شهرستان زرندیه و در فاصله کوتاهی از اتوبان تهران – ساوه واقع شده، ۲ کارگر جان باختند”.

وی افزود: “یک مصدوم این حادثه نیز به بیمارستان شهدای آسیابک منتقل شد”.

نجات ۲ نفر گرفتار در منطقه «دریاچه تار» دماوند

به گزارش مهر مورخ ۱۳۹۶/۱۰/۱۴، معاون امداد و نجات هلال احمر استان تهران از نجات ۲ نفر گرفتار در منطقه «دریاچه تار» دماوند خبر داد.

ابراهیم تاجیک نوری، اظهار داشت: “۲ نفر اقدام به حضور در منطقه «دریاچه تار» دماوند با خودروی سمند شده بودند، اما متاسفانه حال یکی از این افراد در این منطقه بد شده و دچار مشکل می شود”.

وی اضافه کرد: “این حادثه ساعت ۱۱:۰۵ از طریق شماره ۱۱۲ سازمان هلال احمر به امدادگران اطلاع داده می شود، که به سرعت یک گروه ۵ نفره از هلال احمر دماوند برای نجات آن ها اعزام می شوند”.

معاون امداد و نجات هلال احمر استان تهران اضافه کرد: “عملیات امداد و نجات تا ساعت ۱۵ ادامه داشت و در نهایت، این ۲ نفر گرفتار توسط امدادگران جمعیت هلال احمر شهرستان دماوند به پایین انتقال یافتند”.

وی گفت: “یکی از این افراد که حال مساعدی نداشت به مراکز درمانی منتقل شد”.

بر اساس این گزارش، دریاچه «تار» جزو آثار طبیعی ملی ایران و از مناطق گردشگری در ۱۵ کیلومتری شرق شهر دماوند است.

این دریاچه آب شیرین کوهستانی در ارتفاع بیش از ۳۰۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد.

در فلکه بارنج تبریز رخ داد؛ مرگ یک کارگر ساختمانی بر اثر سقوط در چاه آسانسور

به گزارش ایلنا مورخ ۱۳۹۶/۱۰/۱۳، روز (۱۲ دی ماه) یک کارگر ساختمانی، هنگام کار در یکی از ساختمانهای نیمه کاره در فلکه بارنج شهر تبریز بر اثر برخورد با کف چاهک آسانسور کشته شد.

کارگرساختمانی که در یکی از ساختمانهای در حال ساخت در فلکه بارنج شهر تبریز مشغول کار بود، از طبقه هشتم به داخل چاهک آسانسور در طبقه همکف سقوط کرد و جان باخت.

روز (۱۲ دی ماه) یک کارگر ساختمانی حدودا ۳۰ ساله، هنگام کار در یکی از ساختمانه نیمه کاره در فلکه بارنج شهر تبریز بر اثر برخورد با کف چاهک آسانسور کشته شد.

««داوود طالب‌نژاد» مدیرعامل سازمان آتش نشانی تبریز با اعلام این خبر افزود: “این اتفاق بدنبال رعایت نشدن موارد ایمنی در محیط کار رخ داده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید