خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۱۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

مرگ و مصدومیت ۱۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۱۰ کارگر کشته و ۶ کارگر نیز مصدوم شدند. ایران در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش مهر مورخ ۱۳۹۶/۱۰/۱۱، جسد دومین کارگری که در کانال آب سقوط کرده بود، دقایقی قبل پیدا شد.

جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی گفت: “در ادامه جستجوی فرد سقوط کرده داخل کانال، دقایقی قبل، آتش نشانان موفق شدند جسد دومین کارگر (مرد ۲۴ ساله) تبعه افغانستان را از محله کیانشهر شهرک جمهوری خارج کنند که با تایید اورژانس، فوتی اعلام شد”.

لازم به ذکر است که دو کارگر طی روزهای گذشته در کانال آب سقوط کرده بودند که جسد هر دو پس از گذشت چند روز پیدا شد.

فوت دو کارگر براثر برق گرفتگی در شهر باسمنج

به گزارش ایرنا مورخ ۱۳۹۶/۱۰/۱۰، مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی آذربایجان شرقی گفت: “براثر برق گرفتگی مقابل یک کارگاه درب وپنجره سازی دو کارگر جان خود را از دست دادند”.

وحید شادی نیا روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: “این حادثه بعد از ظهر امروز رخ داد و با اعلام برق گرفتگی و کاهش هوشیاری دو نفر مقابل کارگاه درب وپنجره سازی به مرکز اورژانس ۱۱۵ بلافاصله کارشناسان مرکز به محل اعزام شدند”.

وی ادامه داد: “کارشناسان اعزامی مرگ مرد ۲۴ ساله با وجود اقدامات احیایی پیشرفته در محل تایید کردند”.

شادی نیا گفت: “دیگر مصدوم حادثه مرد۳۰ ساله ای بود که تحت اقدامات پیشرفته احیا قلبی ریوی به بیمارستان انتقال یافت ولی با وجود تلاش های کادر درمانی بیمارستان به علت شدت حادثه جان خود را از دست داد”.

شاهدان عینی دلیل این حادثه را تماس میلگرد به سیم های پست فشار قوی مقابل کارگاه اعلام کردند.

در اصفهان رخ داد: مرگ ۵ کارگر بر اثر سقوط مرگبار در حوضچه فاضلاب

به گزارش ایلنا مورخ ۱۳۹۶/۱۰/۱۰، در اصفهان ۵ کارگر بر اثر سقوط در حوضچه فاضلاب جان باختند.

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی اصفهان با اعلام این خبر اظهار داشت: “این حادثه در شرکت تولید مواد اولیه پلاستیکی از بازیافت رخ داد”.

غفور راستین افزود: “پس از اطلاع رسانی، دو واحد امدادی اورژانس بیمارستانی و نیز نیروهای آتش نشانی شهرک صنعتی به محل اعزام شدند”.

وی گفت : “در بررسی‌ها مشخص شد پمپ دستگاه تخلیه چاه فاضلاب خراب شد و یکی از کارگران هنگام پایین رفتن برای رفع عیب پمپ، بر اثر تجمع گازهای سمی دچار گازگرفتگی و به داخل چاه سقوط کرد و جان باخت”.

وی گفت: “چهار کارگر دیگر هم به ترتیب بدون تخصص و تجهیزات کافی، وارد چاه شده و با سقوط به انتهای چاه جان خود را از دست دادند”.

محمد شریعتی مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان افزود: “آتش‌نشانان در لحظه اولیه حضور در محل، اقدام به اکسیژن دهی به درون چاه کرده و همزمان گروهی از آتش نشانان با استفاده از تجهیزات ویژه حوادث و زدن دستگاه تنفسی وارد چاه شدند”.

وی افزود : “دراین عملیات آتش‌نشانان، جسد پنج کارگر را از داخل چاه به بیرون منتقل کردند و با معاینات عوامل اورژانس حاضر در محل مشخص شد که پنج کارگر در همان لحظه اولیه جان خود را ازدست داده‌اند”.

شهرک صنعتی جی در کنار فرودگاه اصفهان دارای زیر ساخت‌هایی ازجمله تصفیه خانه است.

۲۴ ایستگاه آتش نشانی و خدمات ایمنی با ۶۰۰ نیروی عملیاتی و ۹۰ نیروی ستادی در مناطق ۱۵ گانه شهر اصفهان فعالیت دارند.

مرگ کارگر پیمانکاری بافق حین تعمیرات دستگاه‌ها

به گزارش ایلنا مورخ ۱۳۹۶/۱۰/۹، کارگران سنگ آهن بافق در حال تعویض زره‌های اجمیل بودند که در اثر پرتاب زره، یک کارگر جان باخت.

شب گذشته، یک کارگر خدماتی در شرکت سنگ آهن معدن بافق بر اثر حادثه کار جان خود را از دست داد.

به گفته منابع خبری در بافق، این کارگر پیمانکاری در حال کمک به تعمیرات دستگاه‌ها بود که در حین تعویض زره‌های اجمیل (آسیاب خودشکن) در واحد کنستانتره، زره به سمت سر و بدن او پرتاب می‌شود.

این کارگر ۲۷ ساله به نام طاهری را که به شدت مصدوم شده بود، به بیمارستان منتقل می‌کنند که متاسفانه قبل از رسیدن به بیمارستان جان می‌سپارد.

این حادثه در کارخانه فرآوری شرکت سنگ آهن مرکزی و در زمان تعمیرات سالیانه در ساعت ۲۳ شب رخ داده‌است.

 در کنگان رخ داد؛ انفجار و آتش‌سوزی در طرح متانول کاوه/مصدومیت ۶ کارگر

به گزارش ایلنا مورخ ۱۳۹۶/۱۰/۸، انفجار و آتش‌سوزی در طرح متانول کاوه منجر به مصدومیت ۶ کارگر شده است. مصدومین به بیمارستان های شهرستان کنگان منتقل شدند. هم اکنون کمیته بحران استانداری تشکیل جلسه داده است.

انفجار و آتش‌سوزی در طرح متانول کاوه منجر به مصدومیت ۶ کارگر شده است. این انفجار دقایقی پیش رخ داده و مصدومین به بیمارستان های شهرستان کنگان منتقل شدند.

هم اکنون کمیته بحران استانداری تشکیل جلسه داده است. انفجار در لوله انتقال گاز متان رخ داده است.

طرح پتروشیمی کاوه با ظرفیت تولید سالانه دو میلیون و ۳۱۰ هزار تن به عنوان بزرگترین مجتمع تولید متانول ایران و جهان بوده که پیش بینی می شود تولید آزمایشی در این طرح پتروشیمی تا پیش از پایان سال جاری آغاز شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید