خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵, 21st of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۱۲/۱۰ ساعت ۰:۴۴:۵۶

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران در سه واحد صنفی

معوقات مزدی کارگران در سه واحد صنفی

خبرگزاری هرانا ـ کارگران ذوب آهن اردبیل، کارگران کارخانه بلورک و نزدیک به ۳۵۰ کارگر شاغل در کارخانه نخ البرز، از معوقات سه الی چهارده ماهه خود خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران ذوب آهن اردبیل چند ماه معوقات مزدی پرداخت نشده دارند. مسئولان استانی وعده داده‌اند به زودی مشکلات این کارگران را حل می‌کنند.

بیش از صد کارگر ذوب آهن اردبیل چند ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند. کارگران می‌گویند تا ۱۴ ماه مطالبات و مزایای مزدی ما پرداخت نشده‌است.

منابع خبری در اردبیل می‌گویند در سال جاری چند ماه حق اضافه کاری و دستمزد این کارگران پرداخت نشده و باقی مطالبات به حق سنوات و مزایای سالهای پیش مربوط می شود.

روز گذشته (هشتم اسفند ماه)، این کارگران مقابل اداره کار شهرستان اردبیل تجمع کردند و خواستار پاسخگویی مسئولین شدند.

از قرار معلوم مسئولین نیز وعده داده‌اند که مشکلات این کارگران را رفع می‌کنند. منابع خبری می‌گویند شخص استاندار اردبیل به دنبال حل این مشکل است و امروز نیز قرار است کمیسیون کارگری در شهرستان نمین اردبیل با حضور فرماندار این شهر برگزار شود.

قرار است مشکلات این کارگران در جلسه امروز بررسی و زمانی برای پرداخت مطالبات آنها مشخص شود. کارگران امیدوارند که امروز به نتیجه مشخصی برسند و در آستانه سال نو نگرانیشان برطرف شود.

سرگرانی ۱۱۰ کارگر با دست کم ۵ ماه مزد معوقه

به گزارش ایلنا، کارگران کارخانه «بلورک» از قطع گاز این کارخانه به دلیل انباشت بدهی‌ها به اداره گاز شهر صنعتی الوند قزوین خبر دادند.

کارگران این واحد تولیدی با اعلام این‌ خبر گفتند: “به دلیل بدهی کارخانه کریستال سازی بلورک به شرکت گاز،تقریبا  از یک ماه پیش جریان گاز مصرفی کارخانه قطع شده وکارگران سرگردان شده‌اند”.

بر اساس اظهارات کارگران، پس از این اتفاق چون فعالیت کارخانه متوقف شده است هیچ یک از آنها اجازه ورود به محل کارشان را نداشته‌اند.

به ادعای کارگران، قطع گاز بلورک  به دلیل بدهی دست کم ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومانی این واحد تولیدی به اداره گاز الوند انجام گرفته است.

کارگران بلورک در خاتمه تصریح کردند،جدا از وضعیت پیش آمده کارگران این کارخانه از شهریور ماه بجز مبالغ کمی که به صورت الحساب گرفته‌اند دیگر دستمزدی دریافت نکرده اند و هیچ خبری از پرداخت عیدی وپاداش پایان سال کارگران نیست.

۳۵۰ کارگر نخ البرز سه ماه مزد طلبکارند

به گزارش ایلنا، نزدیک به ۳۵۰ کارگر شاغل در کارخانه «نخ البرز» دست کم بابت ۳ماه معوقات مزدی طلبکارند.

منابع کارگری استان قزوین می‌گویند حدود ۳۵۰ کارگر شاغل در کارخانه «نخ البرز» که در شهر صنعتی البرز قزوین فعالیت دارد دست کم سه ماه مزد معوقه طلب‌کارند و به همین میزان پرداخت حق بیمه آنها نیز با تاخیر مواجه شده است.

به گفته کارگران نخ البرز، کارفرما این واحد از ابتدای سال جاری به دلیل کمبود نقدینگی توان پرداخت به موقع دستمزد و بیمه کارگران را ندارد وآن‌ها در دست کم سه ماه گذشته مزدی دریافت کرده‌اند.

طبق اظهارات آنان ، علاوه بر دستمزد این واحد بدهی های مالی زیادی بابت تاخیر در پرداخت بیمه کارگران به تامین اجتماعی دارد ودر این زمینه می توان گفت دفترچه های در مانی کارگران هر چند ماه یکباربا مشکل تامین اعتبار روبروست.

این منابع کارگری  با بیان اینکه افزایش مشکلات کارخانه باعث شد تا بهمن ماه  ۷۰ کارگر شاغل در واحد تولیدی با اتمام قرار داد کار تعدیل شوند در خاتمه افزود: “هم اکنون در این کارخانه ۳۵ کارگر رسمی و ۳۲۵۵ کارگر قرار داد موقت مشغول کارند که این موضوع باعث شده تا جدا از معوقات مزدی نگران امنیت شغلی  وپرداخت مطالبات پایان سال خود باشند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید