خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵, 6th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۱۲/۰۴ ساعت ۲۱:۰۴:۰۵

    خانه  > سایر گروهها  >  انتقال تمام زنان زندانی در زندان شهرری به اوین بررسی می شود

انتقال تمام زنان زندانی در زندان شهرری به اوین بررسی می شود

خبرگزاری هرانا ـ روز گذشته رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی از بررسی انتقال تمام مددجویان زندان زنان شهرری به اوین خبر داد. این خبر در حالی منتشر شد که هفته های گذشته بحث واگذاری زندان اوین به شهرداری مطرح بود. هرچند که پس از مدتی علی اصغر جهانگیر از منتفی شدن فروش زندان اوین به شهرداری تهران خبر داده و گفته‌ بود «باوجود تعیین کارشناس، شهرداری تهران رغبتی برای خرید زندان اوین نداشت».

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از قانون، در حال حاضر از سوی سازمان زندان‌ها تصمیم جدیدی مبنی برانتقال زندانیان زندان شهرری به اوین اتخاذ شده و جهانگیر در این زمینه گفته است: «این موضوع فعلا عملی نشده و مشغول بررسی ابعاد مختلف موضوع از جمله فواید این کار و مشکلات سر راه آن هستیم و قطعا طی روزهای آتی در این خصوص تصمیم نهایی اتخاذ می‌شود».

مشکلات زنان زندانی

هرچند که به نظر می‌رسد به لحاظ کم بودن تعداد ،زنان زندانی مشکلات کمتری نسبت به مردان زندانی داشته باشند اما در واقع این‌گونه نیست و به لحاظ آسیب‌پذیرتر بودن، فشار و تنش‌های ناشی از حبس بر روح و روان زنان اثر می‌گذارد. در این میان زنانی که دارای کودک هستند به‌واسطه سرگرم بودن با کودک‌شان و مراقبت از وی شاید این ناملایمات را راحت تر تحمل کنند. هرچند که کودکی که در زندان بزرگ می‌شود و با محیط زندان مانوس می‌شود، معلوم نیست چه آینده‌ای در انتظارش خواهد بود.اما باز مادر با دلخوش بودن به اینکه فرزندنش را در کنار خود دارد، سختی زندان را کمتر حس می کند.

فاصله زیاد زندان از شهر

هر چند که کلمه زندان محیطی خشک و سرد را در ذهن مجسم می کند اما برخی از افراد معتقدند ندامتگاه زنان شهرری، به جهت امکانات رفاهی شاید شباهت چندانی به یک زندان ندارد. این در حالی است که برخی از زنان نیز گلایه‌هایی از مسائل و مشکلات موجود در این زندان دارند. برای مثال بسیاری از زنان به کیفیت پایین آب این زندان معترض هستند و برخی از خانواده‌های زندانیان از راه دور این زندان شکایت دارند و معتقدند برای ملاقات عزیزان‌شان باید مسافت‌های طولانی را طی کنند.زیرا این زندان در بخش قلعه‌نو شهرستان ری و در ابتدای جاده شهرری به سمت قرچک واقع شده است. این زندان در طول سالیان گذشته به زندان قرچک معروف بود وچند سالی می شود که نام شهرری بر این زندان نهاده شده است. زندانی که ۹۵ درصد از اداره آن نیز توسط خود بانوان انجام می‌شود.

اقدامی ستودنی

بر اساس این گزارش باید گفت بی شک زندان اوین نسبت به سایر زندان‌های کشور از امکانات فرهنگی بیشتری برخوردار است.پس تصمیم اتخاذ شده از سوی سازمان زندان‌ها مبنی بر انتقال زنان زندانی در شهر ری را باید اقدامی ستودنی دانست زیرا هم زنان زندانی از امکانات بیشتری بهره‌مند خواهند شد و هم اینکه خانواده‌هایشان برای ملاقات با آن‌ها نیاز به طی مسافت‌های طولانی نخواهند داشت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید