خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زنان, سایر گروهها, کودکان  >  بیست و دو هزار نفر بی شناسنامه در سیستان و بلوچستان شناسنامه دار شدند

بیست و دو هزار نفر بی شناسنامه در سیستان و بلوچستان شناسنامه دار شدند

خبرگزاری هرانا ـ معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان در ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی استان گفت که بیست و دو هزار نفر بی شناسنامه تعیین تکلیف و شناسنامه دار شدند و بیش از ۹۷ هزار بازمانده از تحصیل در این استان جذب شده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، علی اصغر جمشید نژاد اظهار کرد: “با نیاز سنجی صورت گرفته در این دولت و سفر ریاست جمهوری به استان مشکل فاقدین شناسنامه مورد توجه قرار گرفت و تاکنون با همکاری دستگاه های ذیربط، ۲۲ هزار شناسنامه برای افراد فاقد شناسنامه صادر شده است”.

وی تصریح کرد: “با رویکرد صحیح و اقدام عملی توسط آموزش و پرورش بیش از ۹۷ هزار بازمانده از تحصیل به مدارس بازگشته‌اند که اینها خود مصداق بارز رعایت حقوق شهروندی در این دولت است مضافا بر اینکه با دستور مقام معظم رهبری افراد فاقد شناسنامه نیز در حال کسب علم و دانش هستند”.

وی، رفع حاشیه نشینی و رسیدگی به مشکلات ساکنان این مناطق را جزء اولویت های سیاست گذاران دولت در استان اعلام کرد و گفت: “با هدف برخورداری شهروندان از نگاه عدالتی در امکانات و با پیگیری های استاندار سیستان و بلوچستان، ۳۰ درصد از اعتبارات استان در بخشهای مختلف باید در مناطق حاشیه نشین هزینه شود”.

جمشید نژاد افزایش تعداد مراکز ترک اعتیاد و سازمانهای مردم نهاد را در کاهش آسیب های اجتماعی موثر عنوان کرد و افزود: “نگهداری بیش از ۱۰۰ کودک برای ترک اعتیاد توسط سازمانهای مردم نهاد بخشی از اقدامات انجام شده در این رابطه است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید