خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵, 21st of May 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۱۱/۲۷ ساعت ۲۳:۲۶:۲۹

    خانه  > اعدام  >  جسد یک اعدامی ۱۰ میلیون در تهران فروخته شد

جسد یک اعدامی ۱۰ میلیون در تهران فروخته شد

خبرگزاری هرانا ـ دانشکده های پزشکی برای تشریح و آموزش از بازار سیاه جنازه می خرند. در گزارش پیش رو به نمونه ای از این خرید و فروش اشاره شده است که دانشگاه آزاد یک جسد که مربوط به یک اعدامی بود و گویا خانواده نداشت را به قیمت ١٠ میلیون تومان از سازمان پزشکی قانونی خرید.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، شنیده شده اجساد مجهول‌الهویه ای که به پزشکی قانونی تحویل داده می‌شود برای تشریح تحویل دانشکده پزشکی نمی شود و دانشگاه ها برای تشریح اجسادی را از بازار فروش جنازه می خرند. استان بزرگی مثل تهران با جمعیت حدود ۱۵ میلیون نفر در هر هفته طبق آمار حدود ۱۰۰ جسد مجهول‌الهویه دارد که شهرداری از خیابان‌ها جمع‌آوری می‌کند و تحویل پزشکی قانونی می‌دهد.

«نیوشا محمدزاده»، پزشکی است که حالا در یکی از مناطق محروم مشغول گذراندن دوره طرح است، می گوید:« چند سال پیش که دانشجوی دانشگاه آزاد بودم، دانشگاه سه جسد برای گذراندن واحدهای آناتومی در اختیار داشت. دانشجویان دوره عمومی پزشکی، در طول تحصیل، باید ٩ واحد آناتومی گردن، تنه و اندام را بگذرانند که حدود سه ترم می شود، این در حالی است که سه جسدی که دانشگاه ما در اختیار داشت، بیش از سه سال بود که مورد استفاده دانشجویان قرار می گرفت و به دلیل تشریح های مکرر، تقریبا تجزیه شده و قابل استفاده نبود. این در حالی است که هر ترم باید یک جسد در اختیار دانشجویان قرار گیرد.»

وی ادامه می دهد:« مشکل بیشتر دانشگاه های علوم پزشکی کمبود جسد است، دانشگاه ما هم همین سه جسد را به زحمت تهیه کرده بود، یکی از آنها مربوط به یک اعدامی بود که خانواده نداشت و دانشگاه به قیمت ١٠ میلیون تومان از سازمان پزشکی قانونی خریده بود، یکی دیگر مربوط به یک بی خانمان بود و یکی دیگر هم معلوم نبود از کجا آمده بود.»

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید