خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  پایان اعتصاب غذای سه زندانی در زندان اوین

پایان اعتصاب غذای سه زندانی در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – هادی عسگری و امین افشار نادری دو نوکیش مسیحی و همچنین امید شاهمرادی سنندجی زندانی امنیتی، با وعده مساعد مسئولین، به اعتصاب غذای خود پایان دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پس از دیدار حضوری آقای بختیاری رئیس دفتر دادستان کل کشور و آقای خیرالدین معاون دادستان کل کشور در تاریخ ۹۵/۱۱/۲۶ در سالن ۱۲ زندان اوین با قول برطرف کردن مشکلات پرونده و توصیه به پایان بخشیدن به اعتصاب غذا و دارو به دلیل بروز علائم هشدار برای بیماری امید شاهمرادی، این زندانی پس از ده روز به اعتصاب غذا و داروی خود خاتمه داد.

لازم به یادآوری است امید شاهمرادی سنندجی متهم به “ارتباط با دول بیگانه” که از خرداد ماه ۹۱، در زندان به سر می برد ۷ ماه را در انفرادی ۲۴۰ بسر برده است.

آقای شاهمرادی پیش تر با نگارش نامه ای سرگشاده به دادیار ناظر بر زندان، با تاکید بر «قصوراتی که توسط نهادهای قضایی و اجرایی در پرونده اش» رخ داده گفته بود علیرغم «پیگیری های مکرر قانونی» و طرح موضوع از سوی وی نامه هایش از سوی مقامات ذیربط بدون رسیدگی و پاسخ مانده. وی همچنین با اشاره به «ظلم» رفته بر خانواده اش از جمله «هتک حرمت همسرش در سالن ملاقات» و عدم پاسخ به شکایت وی در این رابطه، اعلام اعتصاب غذا و دارو کرده بود.

همچنین روز جاری هادی عسگری و امین افشار نادری دو نوکیش مسیحی زندانی در بند ۴ زندان اوین که به ترتیب از روزهای هفدهم و بیست و سوم بهمن ماه در اعتراض به بیش از شش ماه بلاتکلیفی خود دست به اعتصاب غذا زده بودند، به شعبه مربوطه بازپرسی اوین فراخوانده شدند.

پس از اخذ آخرین دفاعیه، کاهش مبلغ وثیقه از ۲۰۰ به ۱۷۰ میلیون تومان و قول مساعد بازپرس مبنی بر ارسال هرچه سریعتر پرونده به دادگاه، بعد از بازگشت به بند، این دو نوکیش مسیحی زندانی به اعتصاب غذای خود پایان دادند.

آقایان عسگری و نادری مورخ ۵ شهریور ۹۵ همراه ۱۲ شهروند دیگر در فیروزکوه بازداشت و مدت ۸۲ روز را در سلول های انفرادی بند ۲۰۹ گذراند. سپس به اندرزگاه ۴ زندان اوین منتقل شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید