خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  با پایان مرخصی؛ نوید کامران به زندان اوین بازگشت

با پایان مرخصی؛ نوید کامران به زندان اوین بازگشت

خبرگزاری هرانا – روز گذشته، نوید کامران زندانی سیاسی محبوس در اندرزگاه هشت زندان اوین، با پایان مرخصی به این زندان بازگشت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، نوید کامران زندانی سیاسی محبوس در اندرزگاه هشت زندان اوین روز گذشته مورخ ۲۴ بهمن ماه، با پایان مرخصی شش روزه به این زندان بازگشت.

آقای کامران به مرخصی چهار روزه اعزام شده بود که این مرخصی توسط دادستانی به مدت دو روز تمدید شده بود.

پیش از این هرانا گزارش کرده بود، این زندانی سیاسی از مشکلات اعصاب حسی و حرکتی در پای راست و دست راست خود رنج می برد.

نوید کامران کنشگر مدنی که پیش تر نیز سابقه زندانی شدن در سال های ۸۸، ۸۹ و ۹۰ را در پرونده خود دارد، بار دیگر در پانزده شهریور سال نود و سه به همراه آرش صادقی، گلرخ ایرایی و بهنام موسیوند در محل کار خود توسط مامورین اطلاعات سپاه دستگیر و به بند دو الف سپاه واقع در زندان اوین منتقل شده و مورد بازجویی و آزار قرار گرفت. وی بعد از چند روز بازداشت، با قرار وثیقه، موقتا از زندان آزاد شد.

آقای کامران بعدا در سال نود و چهار به همراه هم پرونده ای های خود در یک دادگاه عاری از استانداردهای دادرسی عادلانه، توسط قاضی صلواتی به یک سال و نیم حبس تعزیری به اتهام “تبلیغ علیه نظام” محکوم شد که حکم صادره بعدها در دادگاه تجدید نظر، به دلیل نقص پرونده، به یک سال کاهش یافت.

این کنشگر مدنی در تاریخ ۱۳ مهرماه ۹۵ با یورش مامورین اطلاعات سپاه به محل کارش، برای گذراندن محکومیت خود دستگیر و به زندان اوین منتقل شد و تا کنون بعد از گذشت چهار ماه کماکان در بند هشت زندان اوین نگهداری می شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید