خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  جلسه بازپرسی محمود معصومی در دادسرای اوین برگزار شد

جلسه بازپرسی محمود معصومی در دادسرای اوین برگزار شد

خبرگزاری هرانا – روز گذشته جلسه بازپرسی محمود معصومی از بازداشت شدگان مقابل ساختمان دنا، در دادسرای شهید مقدس زندان اوین برگزار شد. بازپرس پرونده اتهامات مختلف امنیتی را به وی تفهیم و اعلام کرد به زودی تاریخ و شعبه جلسه دادگاه وی تعیین و برگزار خواهد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز گذشته ۲۳ بهمن ماه ۹۵، محمود معصومی در شعبه سوم بازپرسی دادسرای شهید مقدس زندان اوین توسط بازپرس حسینی تفهیم اتهام شد.

اتهامات تفهیم شده به آقای معصومی عبارتند از: «اجتماع و تبانی، اقدام علیه امنیت ملی، فعالیت به نفع و ارتباط با یک گروه برانداز خارج از کشور، تبلیغ علیه نظام، توهین به مقدسات و حمایت از شاهین نجفی، اهانت به بناینگذار جمهوری اسلامی و رهبر».

بازپرس این شعبه اعلام کرده، به زودی تاریخ و شعبه دادگاه وی تعیین و جلسه رسیدگی به اتهاماتش برگزار خواهد.

لازم به یادآوری است، روز پنج‌شنبه ۲۳ اردیبهشت‌ماه سال جاری، تعدادی از هواداران محمدعلی طاهری، موسس گروه عرفان حلقه در تجمعی مقابل ساختمان لاستیک دنا بازداشت شدند. محمود معصومی یکی از این بازداشت شدگان بود که روز شنبه بیست و پنجم اردیبهشت در جلسه اول بازپرسی در دادسرای شهید مقدس زندان اوین علی‌رغم صدور کفالت برای آزادی به زندان تهران بزرگ (فشافویه) منتقل شد.

محمود معصومی ۲۱ساله اهل گنبد کاووس و دانشجوی رشته‌ی مکانیک هواپیما در دانشگاه ساها، مورخ ۲۸ اردیبهشت‌ماه از زندان تهران بزرگ جهت جلسه دوم بازپرسی در دادسرای شهید مقدس اوین منتقل و با صدور قرار بازداشت دوماهه به بند ۲-الف سپاه پاسداران در این زندان منتقل شد.

آقای معصومی روز ۱۷ خرداد بار دیگر به دلایل نامشخصی به زندان تهران بزرگ (فشافویه) منتقل و نهایتا در تاریخ ۲۴ خرداد ماه با تودیع وثیقه دویست میلیون تومانی موقتا تا زمان دادگاه از این زندان آزاد شد.

این فعال مدنی مدتی بعد در تاریخ شانزدهم شهریورماه نیز به اداره اطلاعات سپاه پاسداران احضار شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید