خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵, 19th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۱۱/۱۲ ساعت ۲۲:۴۷:۵۱

    خانه  > زندانیان  >  فوت زندانی بیمار بر اثر بی توجهی مسئولان زندان سراوان؛ تهدید زندانیان

فوت زندانی بیمار بر اثر بی توجهی مسئولان زندان سراوان؛ تهدید زندانیان

خبرگزاری هرانا ـ یک زندانی بیمار در زندان سراوان درپی بی توجهی مسئولان این زندان جان خود را از دست داد. زندانیان توسط این مسئولان تهدید شده اند تا گزارش فوت به بیرون از زندان درز نکند، در غیر این صورت، «برخورد شدید و اشد مجازات» در انتظار آنها خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، آقای “جهانتیغ” مسئول حفاظت زندان سراوان بعد از فوت “اکبر کمالی” به علت بی توجهی به بیماری وی در زندان سراوان، زندانیان را تهدید به “برخورد شدید و اشد مجازات” در صورت درز گزارش فوت این زندانی کرد.

به گزارش یک منبع مطلع: “اکبر کمالی زندانی ۳۰ ساله متهم به سرقت ۹ بهمن ماه پس از برگشت از مرخصی به قرنطینه زندان سراوان منتقل شده و در قرنطینه با مشکل ناراحتی قلبی مواجه شده”.

وی افزود : این زندانی با التماس و داد و فریاد از مسئولین زندان طلب کمک و استمداد کرده است اما مسئولین به وی اجازه انتقال به بیمارستان نداده و به دستور “جهانتیغ” فقط چند قرص به وی داده اند و با حادتر شدن وضعیت وی پس از چند ساعت در مسیر بیمارستان جان داده است.

به گفته این منبع: “بهداری زندان سراوان هیچ امکاناتی ندارد تنها یک پزشک ماهیانه یک یا دو بار برای معاینه زندانیان بیمار می آید”.

این منبع افزود: “مسئولین علت مرگ “اکبر کمالی” را استفاده از مواد مخدر اعلام کرده اند و تهدید کرده اند که گزارشش نباید درز کند”.

گارد زندان به همراه آقای جهانتیغ (مسئول حفاظت زندان سراوان) پس از مرگ نامبرده “برای ایجاد رعب و وحشت” در بند ۲ زندان سراوان رژه رفته اند.

منابع مطلع علت این اقدام را جو متشنج زندان پس از مرگ اکبر کمالی عنوان کرده اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید