خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵, 22nd of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۱۱/۰۹ ساعت ۰:۵۴:۳۵

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران در دو واحد صنفی

معوقات مزدی کارگران در دو واحد صنفی

خبرگزاری هرانا ـ کارگران پروژه سد سرداب فریدون‌شهر اصفهان، از تعویق ۶ ماه دستمزد به همراه سه ماه حق بیمه حدود ۵۰ کارگر شرکت پیمانکاری مهندسی آب و خاک خبر می‌دهند، همچنین دستمزد آذرماه و دی ماه تعداد زیادی از کارگران پیمانکاری شرکت حمل و نقل ریلی رجاء پرداخت نشده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا؛ منابع کارگری در پروژه سد سرداب فریدون‌شهر اصفهان از تعویق ۶ ماه دستمزد به همراه سه ماه حق بیمه حدود ۵۰ کارگر شرکت پیمانکاری مهندسی آب و خاک خبر می‌دهند.

کارگران شرکت پیمانکاری مهندسی آب و خاک؛ صبح روز پنجشنبه (۷ بهمن  ماه)، گزارش دادند که باوجود پیگیری مداوم آنان برای دریافت به موقع دستمزدشان، پیمانکار این پروژه ۶ ماه دستمزد کارگران را به همراه سه ماه حق بیمه پرداخت نمی‌کند.

حدود ۵۰ کارگر شاغل در پروژه سد سرداب فریدون‌شهر که از اردیبهشت ماه سال ۹۰ زیرنظر شرکت مهندسی آب وخاک در پروژه سد سرداب فعالیت دارند؛ از مرداد ماه حقوق نگرفته‌اند.

یکی از کارگران شرکت مهندسی آب و خاک در پروژه سد سرداب در تشریح جزئیات مطالبات همکارانش توضیح داد: “معوقات مزدی کارگران به ماه‌های مرداد، شهریور، مهر، آبان، آذر و دی ماه در سالجاری به همراه سه ماه حق بیمه آبان آذر ودی مربوط می‌شود”.

او در ادامه گفت: “نیروی کار پیمانکاری شرکت مهندسی آب و خاک در پروژه سد سرداب فریدون‌شهر دارای سوابق کاری سه تا ۴ ساله‌اند که فعالیت ۳۰ نفر از همکارانمان به دلیل متوقف شدن فعالیت پروژه در برخی از فصول محدود شده و آنها بیکار می‌شوند و کارگران باقیمانده نیز مسئولیت نگهبانی و نگهداری از پروژه وماشین‌آلات را برعهده می‌گیرند”.

این منبع خبری دلیل افزایش مشکلات پرداخت حقوق کارگران را تامین نشدن منابع مالی پیمانکار دانست و در ادامه گفت: “شرکت مهندسی آب و خاک در اجرای پروژه سد سرداب حدود ۵۰ کارگر قراردادی دارد که درحال حاضر ۲۰ نفرشان مشغول کارند. ۳۰ نفر دیگر نیز بدون دریافت مطالبات مزدی خود موقتا بیکار هستند”.

او با بیان اینکه شرکت مهندسی آب وخاک باید تکلیف نهایی معوقات حقوقی کارگران پیمانکاری زیرمجموعه خود را مشخص کند؛ گفت: “شرکت مهندسی آب و خاک هر ماه به بهانه نداشتن منابع مالی از پرداخت حقوق کارگران در موعد مقرر طفره می‌رود”.

این کارگر در خاتمه اضافه کرد: “امیدوارم کارگران این شرکت که در شرایط بد مالی قرار دارند با همراهی مسئولان آب منطقه‌ای اصفهان به عنوان کارفرمای اصلی بتوانند مطالبات قانونی خود را از پیمانکار دریافت کنند”.

ادامه معوقات مزدی کارگران پیمانکاری رجاء

به گزارش ایلنا، دستمزد آذرماه و دی ماه تعداد زیادی از کارگران پیمانکاری شرکت حمل و نقل ریلی رجاء پرداخت نشده است.

از قرار معلوم، چند صد نفر از کارگران فنی، موتوریست و برق که طرف قرارداد با شرکت های پیمانکاری رجاء هستند، در دو ماه گذشته معوقات مزدی خود را دریافت نکرده اند.

یکی از کارگران پیمانکاری برق می گوید: “مراجعات به مسئولان شرکت های پیمانکاری تا کنون بی نتیجه بوده است و علی القاعده مرسوم، این شرکت ها مسئولیت را متوجه کارفرمای مادر یا همان شرکت رجاء می دانند و از زیر بار مسئولیت طفره می روند”.

در عین حال، کارگران موتوریست از مشکلاتی در مورد حق بیمه خود انتقاد دارند و می گویند حق بیمه ما به صورت تمام وقت پرداخت نمی شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید