خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های دینی, زندانیان  >  شش ماه بلاتکلیفی یک نوکیش مسیحی در زندان اوین

شش ماه بلاتکلیفی یک نوکیش مسیحی در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – هادی عسگری نوکیش مسیحی در زندان اوین مدت ۵ ماه است که به صورت بلاتکلیف در این زندان نگهداری می شود. درحالی که برای این شهروند تاکنون دادگاهی برگزار نشده از آزادی او با قید وثیقه از طریق تغییر قرار هم ممانعت به عمل می آید.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، هادی عسگری، نوکیش مسیحی در تاریخ پنجم شهریورماه سال جاری به دلیل شرکت در جلسات کلیسای خانگی بازداشت شد.

آقای عسگری به مدت سه ماه در بند ۲۰۹ زندان اوین تحت بازجویی بوده وسلول انفرادی را تجربه کرده است که در مدت ۴۷ روز اول، از هرگونه امکان تماس با خانواده و اطلاع رسانی درباره وضعیت خود نیز محروم مانده.

این نوکیش مسیحی که به بند ۴ زندان اوین منتقل شده، از دریافت وسایل و لباس شخصی از خانواده اش محروم بوده و دیگر زندانیان لباس و وسایل به او داده اند.

آقای عسگری ششمین ماه بازداشت خود را در حالت بلاتکلیفی سپری می کند، هنوز برای او دادگاهی تشکیل نشده و پرونده کماکان در مرحله بازپرسی قرار دارد.

همچنین دادسرا با تغییر قرار بازداشت موقت آقای عسگری به وثیقه که زمینه آزادی موقت او تا زمان پایان دادرسی را فراهم می کند مخالفت کرده است.

لازم به توضیح است مورخ ۵ شهریورماه سال جاری، آقای عسگری به همراه چهار مسیحی و نوکیش دیگر به نامهای رامئیل بت تمرز، امین افشارنادری، محمد دهنوی و امیرسامان دشتی در یک باغ خصوصی در فیروزکوه در هنگام نیایش بازداشت و به زندان اوین منتقل شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید