خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵, 21st of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۱۰/۲۹ ساعت ۲۲:۱۸:۳۰

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  تداوم بی خبری از سجاد افروزیان و نادیده گرفتن شکایت خانواده توسط دادستانی

تداوم بی خبری از سجاد افروزیان و نادیده گرفتن شکایت خانواده توسط دادستانی

خبرگزاری هرانا – هم‌چنان از وضعیت و محل نگهداری سجاد افروزیان شهروند ملکانی که چهار روز پیش با ضرب و شتم در منزلش بازداشت شده بود، اطلاعی در دست نیست. این بی خبری درحالی است که دادستانی این شهر نسبت به پیگیری های خانواده افروزیان پاسخ های غیر مربوط داده و از ثبت شکایت خانواده افروزیان با موضوع آدم ربایی و ضرب و شتم، خودداری کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه بیست و ششم دی ماه، سجاد افروزیان شهروند اهل شهرستان ملکان، توسط ماموران توام با ضرب و شتم بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

سجاد افروزیان

یک منبع نزدیک به خانواده افروزیان ضمن اعلام تداوم بی خبری از وضعیت و محل نگهداری این شهروند به گزارشگر هرانا گفت: “هر چقدر خانواده پیگیر وضعیت سجاد هستند مسئولان جواب نمی دهند و هیچ ارگانی مسئولیت دستگیری سجاد را بر عهده نمی گیرد. مادر خانواده افروزیان با عنوان آدرم ربایی که در حق سجاد شده است و ضرب و شتمی که بر خود او شده، هر چقدر به دادگاه می رود که شکایت کند قبول نمی کنند و پیمان محمدپور، دادستان ملکان، به او گفته که از این شکایت ها به هیچ جایی نمی توانید برسید و من شکایت شما را قبول نمی کنم.”

این منبع در ادامه افزود: “خانم افروزیان به او گفته که شما را در اینجا انتصاب کرده اند و به شما حقوق ماهانه می دهند که به کارهای شهروندان برسید و من هم یک شهروند ملکانی هستم و باید به کار من هم برسید. اما پاسخ شنیده که فرزندان شما مورد دار هستند که بازداشت می شوند. این مادر نیز در جواب دادستان گفته که بازداشت نشده اند بلکه آدم ربایی کرده اند. و شما مسئول هستید به شکایت من رسیدگی کنید و به آگاهی و مسئولین امنیتی باید بگوئید که به دوربین ها نگاه کنند و کسانی که سجاد را دزدیده اند پیدا کنید.”

هرانا پیش از این گزارش کرده بود، هنگام بازداشت آقای افروزیان، ماموران با هجوم به منزل افروزیان و بازرسی توهین آمیز و خشونت بار منزل در حالی که حاضر به ارائه هیچ حکمی اعم از بازداشت یا تفتیش منزل نبودند باعث ایجاد رعب و وحشت اهالی منزل شدند.

مادرسجاد افروزیان که به رفتار ماموران اعتراض کرده بود از ضرب و شتم آنان در امان نماند و حتی تهدید شد که در صورت ادامه اعتراض ماموران خانمی برای بازداشت او اعزام خواهند شد.

نیروهای امنیتی که بالغ بر ۱۰ تن گزارش شده اند، از اداره اطلاعات تبریز اعزام شده بودند، آنها علاوه بر سجاد قصد بازداشت برادر او “فردین افروزیان” را نیز داشتند که به دلیل عدم حضور در منزل موفق به این بازداشت نشدند.

سجاد افروزیان که توام با ضرب و شتم بازداشت شده است در زمان دستگیری به خانواده خود اعلام کرد “به دلیل بی گناهی و اینکه حکم دستگیری من را ندارند، به نشانه اعتراض به برخورد بد ماموران، اعتصاب غذا خواهم کرد.”

سجاد و فردین افروزیان هر دو دارای سوابق بازداشت هستند از جمله در ۱۸ آبان ماه ۹۴ در رابطه با شرکت در سلسله تظاهرات های سراسری در اعتراض به برنامه تلویزیونی “فیتیله” که گفتار مطرحه در آن نژادپرستانه علیه ترک ها (آذری ها) قلمداد شده بود بازداشت شدند و حدود ۴۰ روز را در این دوره بازداشت در زندان تبریز به سر بردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید