خبرگزاری هرانا

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  بازداشت شهروندان شیرازی در تجمع اعتراضی به پارازیت های ماهواره ای

بازداشت شهروندان شیرازی در تجمع اعتراضی به پارازیت های ماهواره ای

خبرگزاری هرانا ـ روز گذشته شهروندان شیرازی معترض به ارسال پارازیت های ماهواره ای اعتراضات خود را با تجمع در مقابل استانداری فارس ادامه دادند. تجمع کنندگان شعارهایی از جمله “سپاه، پارازیت و بردار، با این همه پارازیت بچه هامون چی میشنسر دادند. نیروی انتظامی با اقدام به برخورد و بازداشت معترضان این تجمع مسالمت آمیز را به خشونت کشاند. از تعداد و هویت بازداشت شدگان کماکان اطلاعی در دست نیست.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ریواس جنوب، اعتراض مردم شیراز به موضوع تنش‌آفرین ارسال پارازیت در این شهر، اگرچه پیش‌بینی می‌شد کمی آرام‌تر شود اما ظهر امروز با تجمع در مقابل استانداری فارس ادامه پیدا کرد.

در ادامه اعتراضات مردم شیراز به آنچه که ارسال پارازیت‌های زیان‌بار برای سلامت خود توصیف می‌کنند، ظهر روز سه‌شنبه ۲۸ دی‌ماه تعدادی از شهروندان این شهر با حضور در جلوی استانداری، با سر دادن شعارهایی خواستار اقدامات فوری و جدی‌تر مسئولان شدند.

بر پایه مشاهدات عینی خبرنگار، در این تجمع که در آغاز به‌صورت مسالمت‌آمیزی پیش می‌رفت چند تن از مسئولان دولتی و نظامی با حضور در جمع معترضان از آن‌ها خواستند که با معرفی نمایندگانی برای پیگیری موضوع، به تجمع خود خاتمه دهند اما این درخواست مورد استقبال معترضان واقع نشد و در ادامه کار به خشونت نیز کشیده شد.

تعدادی از افراد با حضور در خیابان، اقدام به بستن خیابان کردند که این موضوع با دخالت نیروی انتظامی همراه شد.

نیروی انتظامی در اواخر این تجمع مردمی، اقدام به بازداشت تعدادی از افراد حاضر در تجمع نمود که دستگیری این افراد با عصبانیت دیگر معترضان مواجه شد.

هنوز گزارش رسمی از برخوردهای صورت‌گرفته از سوی نیروی انتظامی ارائه نشده است.

گفتنی است این تجمع در حالی صورت گرفته است که مسئولان استانداری فارس با حضور در تجمع پیشین مردم در هفته گذشته، وعده داده بودند که موضوع را با جدیت پیگیری و تنیجه را صادقانه اطلاع‌رسانی می‌کنند.

اکنون نیز گفته می‌شود مسئولان استانداری اگرچه خود را در این زمینه مسئول مستقیم نمی‌دانند اما اعلام کرده‌اند  پیگیر اعتراضات شهروندان هستند.

موضوع ارسال پارازیت‌های زیان‌بار، پس از پایتخت ایران، از چندی پیش از شیراز سر در آورد و بسیاری از مردم در فضای مجازی برای تهدید سلامتی خود در این زمینه، اظهار نگرانی کرده‌اند.

باید دید مسئولان دولتی و غیر دولتی در روزهای آتی چه پاسخ روشنی برای شهروندان معترض خود ارائه خواهند کرد.

نماینده مردم شیراز: از بازداشت معترضان در شیراز اطلاعی ندارم

به گزارش ایلنا، نماینده مردم شیراز در مجلس در رابطه با اعتراضات صورت گرفته مردم شیراز به وجود پارازیت،گفت: “ستادی تشکیل شده تا تاثیرات پارازیت را بررسی کند”.

علی اکبری در مورد تجمع روز گذشته برخی از شهروندان شیرازی در اعتراض به وجود پارازیت و اینکه گفته می‌شود برخی افراد نیز در این تجمع بازداشت شده‌اند، گفت: “من از بازداشت شدگان روز گذشته خبر ندارم “.

 او افزود: “من کتبا به استاندار در این مورد نامه نوشتم و به همراه آقای رضایی دیگر نماینده شیراز، این مساله را در صحن علنی مجلس هم بیان کردیم”.

اکبری بیان کرد: “در این رابطه به وزرای کشور و بهداشت و درمان نیز نامه‌ای نوشته شده و ستادی هم تشکیل شده تا تاثیرات همین میزان از پارازیت را هم بررسی کند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید