خبرگزاری هرانا

    خانه  > کودکان  >  تنبیه دانش‌آموزی در استان همدان موجب ‘شوک و ترس وی از مدرسه’ شد

تنبیه دانش‌آموزی در استان همدان موجب ‘شوک و ترس وی از مدرسه’ شد

خبرگزاری هرانا ـ تنبیه یک دانش‌آموز در یکی از مدارس شهرستان فامنین استان همدان، باعث شده تا این دانش‌آموز دچار شوک شده و از مدرسه بترسد که با شکایت خانواده دانش‌آموز، رئیس آموزش و پرورش قول بررسی این موضوع را داده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، مادر این دانش‌آموز ضمن تأیید تنبیه پسرش از سوی معلم اظهار کرد: “معلم برای اینکه فرزندم را تنبیه کند فقط به خاطر اینکه در درس ریاضی ضعیف بود، او را هل می‌دهد به طوری که سرش به چارچوب در برخورد می‌کند”.

وی با بیان اینکه این وضعیت باعث ایجاد شوک در پسر ده ساله‌ام شده است، طوری که از اسم مدرسه و معلم دچار تنش می‌شود، گفت: “یک ماه است او را به دکتر می‌برم و می‌آورم، اما فرقی نکرده است، پزشکان هم می‌گویند به او شوک وارد شده است”.

این مادر دانش‌آموز بیان کرد: “طی این سه هفته اخیر او را دوباره به مدرسه بردم، فقط چند ساعت در مدرسه ماند و نتوانست فضای آنجا را تحمل کند، از مدرسه ترسیده است و با آمدن نام مدرسه حالت تهوع دارد، بدنش می‌لرزد و سردرد می‌گیرد”.

وی با بیان اینکه از این موضوع به آموزش و پرورش شهرستان فامنین شکایت کرد‌ه‌ام، خاطرنشان کرد: “شکایت خود را به آموزش و پرورش ارجاع دادم تا این موضوع بررسی شود که اگر رسیدگی نشود به دادگاه شکایت خواهم کرد”.

در ادامه رئیس آموزش و پرورش شهرستان فامنین در گفت‌وگو با خبرنگار فارس ضمن تأکید بر رسیدگی به موضوع شکایت خانواده این دانش‌آموز اظهار کرد: “هنوز مشخص نیست چه اتفاقی افتاده است و این موضوع بررسی خواهد شد”.

عباس رجبی با بیان اینکه با خانواده دانش‌آموز صحبت کرده‌ام، خاطرنشان کرد: “این خانواده شکایتی دارند که بررسی می‌شود و اگر معلم تنبیه کرده‌ باشد، برخورد خواهیم کرد”.

وی با بیان اینکه تنبیه در مدارس ممنوع است، اضافه کرد: “ممنوعیت تنبیه در مدارس از سوی وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شده است و وزیر آموزش و پرورش نیز روی موضوع بسیار حساس هستند”.

رئیس آموزش و پرورش فامنین با اشاره به اینکه بارها اعلام کردیم اگر مشکلی در تنبیه دانش‌آموزان باشد، مسوولیت آن را می‌پذیریم، افزود: “این موضوع را نیز از مجاری قانونی پیگیری می‌‌کنیم و امر این چند روز زمان می‌برد”.

وی با بیان اینکه هر طور شده باید مشکل دانش‌آموز حل شود، گفت: “این موضوع پیگیری خواهد شد و به رسانه‌ها نیز در این زمینه پاسخ خواهیم داد”.

رجبی با تأکید بر اینکه قبل از مشخص شدن چرایی این موضوع نباید در این مسئله قضاوت زودهنگام کرد، افزود: “این خانواده شکایت کرده است و ما نیز در حال بررسی این موضوع هستیم و هرگونه صحبت نابجایی ممکن است بر مسائل دیگری دامن بزند”.

وی با بیان اینکه ما باید هم به فکر دانش‌آموز باشیم و هم به امنیت روانی معلم توجه کنیم، یادآور شد: “اگر تنبیهی صورت گرفته باشد که با معلم برخورد می‌شود اما اگر چنین چیزی صحت نداشته باشد، نباید قضاوت زودهنگام کرد”.

رئیس آموزش و پرورش با اشاره به اینکه سه تا چهار روز زمان برای بررسی این موضوع لازم است، گفت: “این موضوع دقیق بررسی می‌شود تا هم خانواده دانش‌آموز از نگرانی دربیایند و هم در صورت تخطی معلم، با او برخورد شود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید