خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  آرش صادقی در بیمارستان بستری شد؛ مخالفت با تمدید مرخصی گلرخ ایرایی / تصویر

آرش صادقی در بیمارستان بستری شد؛ مخالفت با تمدید مرخصی گلرخ ایرایی / تصویر

خبرگزاری هرانا – عصر امروز آرش صادقی کنشگر مدنی در زندان اوین بعد از گذشت چهار روز از یایان اعتصاب غذای اعتراضی ۷۱ روزه، به بیمارستان منتقل و بستری شد. از سوی دیگر دادستانی برخلاف وعده های داده شده با تمدید مرخصی همسر این زندانی مخالفت و وی را جهت تحمل حبس به زندان احضار کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، نهایتا پس از چهار روز تعلل، آرش صادقی به بیمارستان منتقل و پس از انجام آندسکوپی و با نظر متخصصان در این بیمارستان بستری شد.

همزمان اما بر خلاف وعده های مسئولین، دادستانی با تمدید مرخصی گلرخ ایرایی، همسر این زندانی مخالفت و وی را به زندان اوین احضار کرد.

یک منبع نزدیک به این زوج در این باره به گزارشگر هرانا: “آقای حاجیلو نماینده دادستان علیرغم اینکه تخلف در پرونده خانم ایرایی را پذیرفته بود و به آنها در زمان اعتصاب آرش قول داده بود تا زمان اعاده دادرسی خانم ایرایی بیرون خواهد بود و مرخصی تمدید خواهد شد، اما این مرخصی حتی یک روز نیز تمدید نشده و گلرخ احضار شده است. این رفتار به نوعی فریب این زوج است و مسئول این خلف وعده هم دادستانی است.”

هرانا پیش از این گزارش کرده بود، جواب دقیق آزمایشات انجام شده بر روی کلیه ها و روده آرش صادقی نشان می دهد که کلیه های وی به دلیل کمبود آب، جمع شده و کلیه راست ۷۰ درصد و کلیه چپ ۲۰ درصد دچار آسیب دیدگی شده اند. به گفته پزشک، کلیه سمت راست در آینده مثل سابق کارایی نخواهد داشت.

همچنین نتیجه آزمایش بر روده وی از چسبندگی شدید روده خبر می دهد که پزشکان گفته اند اگر وضع روده به همین شکل ادامه پیدا کند خونریزی را در پی خواهد داشت.

طبق گزارشی که پزشک قانونی پس از معاینه دقیق آرش صادقی گزارش کرده خطر به کما رفتن و حتی فوت وی وجود دارد.

لازم به یادآوری است، آرش صادقی که در سالن ۱۰ بند ۸ زندان اوین مشغول تحمل ۱۹ سال محکومیت حبس خود است، هم‌زمان با بازداشت همسرش گلرخ ابراهیمی ایرایی جهت اجرای شش سال حکم حبس، با نگارش نامه‌ای ضمن غیرقانونی خواندن این اقدام، اعلام اعتصاب غذای اعتراضی کرد.

این زندانی عقیدتی مدتی بعد، در نامه‌ای سرگشاده به ذکر مستند موارد حقوقی نقض شده در فرآیند بازداشت، بازجویی، تشکیل دادگاه و صدور حکم و سپس اجرای آن در پرونده همسرش پرداخت.

گلرخ ابراهیمی ایرایی، صبح روز سوم آبان ماه بدون دریافت احضاریه کتبی توسط ماموران امنیتی جهت اجرای حکم حبس بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

روز چهاردهم دی ماه، با مرخصی گلرخ ایرایی از بند نسوان (زنان) زندان اوین، آرش صادقی در هفتادودومین روز به اعتصاب غذای اعتراضی خود در بند هشت این زندان پایان داد.

آرش صادقی پس از انتقال به بیمارستان

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید