خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  انتقال آرش صادقی به بهداری اوین و تنفس با دستگاه اکسیژن

انتقال آرش صادقی به بهداری اوین و تنفس با دستگاه اکسیژن

خبرگزاری هرانا – صبح روز جاری آرش صادقی کنشگر مدنی زندانی که همچنان بعد از اعتصاب غذای ۷۱ روزه به بیمارستان منتقل نشده، به دلیل تداوم وخامت حالش به بهداری زندان اوین منتقل شد و با کمک دستگاه اکسیژن نفس کشید.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سحرگاه صبح امروز، آرش صادقی کنشگر مدنی زندانی در زندان اوین درپی «تنگی نفس، افت فشار و تپش قلب» به بهداری این زندان منتقل و تنها با تزریق سرم و دستگاه اکسیژن به وی رسیدگی پزشکی شد.

وضعیت آرش صادقی همچنان پس از اتمام اعتصاب غذای ۷۱ روزه، وخیم است و عفونت ریه های وی روز به روز بدتر شده و مکررا سرفه می کند. از سوی دیگر مشکل بی خوابی وی که در نتیجه اختلال در سیستم متابولیسم بدنش بوجود آمده، طی روزهای اخیر شدید تر شده، تا جایی که فقط یک یا دو ساعت در شبانه روز می تواند بخوابد.

تداوم وخامت وضعیت جسمانی آقای صادقی در حالی است که پزشکان بهداری زندان به وی گفته اند سپاه پاسداران و مسئولین زندان از انتقال و بستری شدن او در بیمارستان ممانعت بعمل می آورند.

هرانا پیش از این گزارش کرده بود، جواب دقیق آزمایشات انجام شده بر روی کلیه ها و روده آرش صادقی نشان می دهد که کلیه های وی به دلیل کمبود آب، جمع شده و کلیه راست ۷۰ درصد و کلیه چپ ۲۰ درصد دچار آسیب دیدگی شده اند. به گفته پزشک، کلیه سمت راست در آینده مثل سابق کارایی نخواهد داشت.

همچنین نتیجه آزمایش بر روده وی از چسبندگی شدید روده خبر می دهد که پزشکان گفته اند اگر وضع روده به همین شکل ادامه پیدا کند خونریزی را در پی خواهد داشت.

طبق گزارشی که پزشک قانونی پس از معاینه دقیق آرش صادقی گزارش کرده خطر به کما رفتن و حتی فوت وی وجود دارد.

لازم به یادآوری است، آرش صادقی که در سالن ۱۰ بند ۸ زندان اوین مشغول تحمل ۱۹ سال محکومیت حبس خود است، هم‌زمان با بازداشت همسرش گلرخ ابراهیمی ایرایی جهت اجرای شش سال حکم حبس، با نگارش نامه‌ای ضمن غیرقانونی خواندن این اقدام، اعلام اعتصاب غذای اعتراضی کرد.

این زندانی عقیدتی مدتی بعد، در نامه‌ای سرگشاده به ذکر مستند موارد حقوقی نقض شده در فرآیند بازداشت، بازجویی، تشکیل دادگاه و صدور حکم و سپس اجرای آن در پرونده همسرش پرداخت.

گلرخ ابراهیمی ایرایی، صبح روز سوم آبان ماه بدون دریافت احضاریه کتبی توسط ماموران امنیتی جهت اجرای حکم حبس بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

روز چهاردهم دی ماه، با مرخصی گلرخ ایرایی از بند نسوان (زنان) زندان اوین، آرش صادقی در هفتادودومین روز به اعتصاب غذای اعتراضی خود در بند هشت این زندان پایان داد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید