خبرگزاری هرانا

    خانه  > کودکان  >  مدیرکل بهزیستی استان اصفهان: هر ۹ ماه ۶ کودک رها شده پیدا می‌شود

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان: هر ۹ ماه ۶ کودک رها شده پیدا می‌شود

خبرگزاری هرانا ـ مدیرکل بهزیستی استان اصفهان گفت نوزادی که روز گذشته در مبارکه رها شده بود، با دستور مقامات قضایی به اداره بهزیستی این شهرستان تحویل داده شد. به گفته وی، هر ۹ ماه ۶ کودک رها شده پیدا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، سعید صادقی اظهار کرد: “افرادی که این نوزاد را پیدا کرده بودند کودک را به نیروی انتظامی تحویل داده‌اند و پس از آن این نوزاد با دستور مقامات قضایی به اداره بهزیستی این شهرستان تحویل داده شد”.

وی خاطرنشان کرد: “از کسانی که احساس می‌کنند توانایی نگهداری فرزند خود را ندارند یا مشکلات خاص در فرزند خود می‌بینند از رها کردن آنها در کنار خیابان خودداری کنند و آنها را خودشان مستقیم به بهزیستی تحویل دهند”.

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان ادامه داد: “هم اکنون ۴۲ نوزاد در شیرخوارگاه نرجس وجود دارد که ۱۵ نوزاد دارای معلولیت جسمی و ذهنی شدید هستند و چیزی حدود ۵۰ درصد نوزادان این شیرخوارگاه ا در کنار خیابان رها شده بوده‌اند”.

۱۶۰۰ زوج نابارور متقاضی فرزند خواندگی

صادقی با اشاره به اینکه در هر ۹ ماه از سال ۶ کودک رها شده در استان پیدا شده‌اند، افزود: “این میزان شاید چشمگیر نباشد اما همین رها شدن نوزادان در کنار خیابان نیز دارای پیک‌های مختلف در سال است مثلاً اواخر بهار و اواخر تابستان نوزادان بیشتری در کنار خیابان رها می‌شوند که این عامل با اعتیاد زنان و از هم گسیختگی خانواده‌ها شدیداً مرتبط است”.

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان اظهار کرد: “در حال حاضر ۴۰ خانه کودک و نوجوان در استان وجود دارد که ۳۹ خانه به صورت هیئت امنایی و ۵۰۰ کودک را تحت پوشش دارند و دختران را تا زمان ازدواج و پسران را تا هنگام یافتن شغل در این خانه‌ها زندگی می‌کنند”.

صادقی افزود: “یکی از این ۴۰ مرکز نیز متعلق به بهزیستی و شیرخوارگاه نرجس نام دارد که تمام کودکان بی سرپرست و بدسرپرست زیر سه سال را تحت پوشش قرار می‌دهد. و در واقع کودکانی که توسط مراجع قضایی و انتظامی مجهول الهویه تشخیص داده می‌شوند به مراکز نرجس منتقل می‌کنند”.

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان ادامه داد: “پس از اینکه کودکان از نظر سلامت و هپاتیت و ایدز مورد آزمایش قرار گرفتند و سلامت آن‌ها تأیید و مجهول الهویه بودن آنها محرض شد وارد سیکل فرزند خواندگی می‌شوند که امروز ۱۶۰۰ زوج نابارور متقاضی سرپرستی این کودکان هستند و در سال جاری ۳۶ فرزند به این زوج‌ها واگذار شده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید