خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  سارقان مسلح سوپر مارکت‌های تهران اعدام شدند

سارقان مسلح سوپر مارکت‌های تهران اعدام شدند

خبرگزاری هرانا – چهار سارق مسلح که با ایجاد ترس و وحشت از سوپر مارکت‌های تهران سرقت می‌کردند در زندان رجایی‌شهر اعدام شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از جوان آنلاین، سارقان مسلح که در شهرهای اطراف تهران زندگی می‌کردند، سرقت‌های مسلحانه‌‌ خود را ابتدا از شهرستان‌های پاکدشت و ورامین آغاز کردند و در ادامه سرقت‌های مسلحانه سریالی خود را از سوپرمارکت‌های تهران ادامه دادند. نیمه‌شب ۲۳‌آذرماه سال گذشته بود که مأموران پلیس تهران از سرقت مسلحانه از سوپر‌مارکتی در حوالی افسریه با خبر و راهی محل شدند.

بررسی‌های مأموران نشان داد در آخرین دقایقی که صاحب مغازه سوپر مارکت قصد بستن مغازه‌اش را داشته است، خودروی سمند سفیدی جلو مغازه توقف می‌کند و در حالی که راننده سمند پشت فرمان به صورت آماده‌باش نشسته است، چهار‌مرد جوان نقاب‌دار مسلح به داخل مغازه یورش می‌برند و  با تهدید اسلحه و چاقو تمامی پول‌های دخل را سرقت کرده و بعد به سرعت از محل فرار می‌کنند.

مأموران در نخستین گام دوربین‌های مداربسته مغازه و اطراف آن را بررسی کردند که مشخص شد خودروی سمند سفید سرقتی است و یک‌روز قبل سارقان نقابدار برای اینکه شناسایی نشوند خودرو را سرقت کرده‌اند. در چنین شرایطی که سارقان از خود هیچ ردپایی به جا نگذاشته بودند مأموران تحقیقات خود را در شاخه دیگری ادامه دادند تا اینکه دریافتند همان شب سارقان مسلح به همین شیوه به چند مغازه سوپرمارکت و ساندویچی دستبرد زده و از محل گریخته‌اند.

بدین ترتیب با توجه به حساسیت موضوع تیمی از کارآگاهان مبارزه با سرقت‌های مسلحانه پلیس‌آگاهی برای شناسایی سارقان نقابدار وارد عمل شدند.

بررسی‌های مأموران نشان داد سارقان مسلح به صورت زنجیره‌ای دست به سرقت از سوپرمارکت‌های سطح شهر تهران می‌زنند. همچنین مشخص شد این سارقان بین ساعت ۲۴ تا ۱و ۳۰ دقیقه بامداد سرقت‌های خود را از جنوب شرقی تهران آغاز می‌کنند و در نهایت پس از سرقت از سوپرمارکت‌های شمال‌غربی تهران از شهر خارج می‌شوند.

در حالی که سرقت‌های سریالی سارقان ادامه داشت مأموران دو سارق ۲۷ و ۳۳‌ساله که سابقه چندین سرقت در کارنامه‌شان ثبت بود شناسایی کردند که مشخص شد دو متهم سابقه‌دار به اتهام شرب خمر و رانندگی در حال مستی دستگیر شده و در بازداشتگاه پلیس بسر می‌برند.

بنابراین دو متهم برای ادامه بازجویی‌ها در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفتند. دو متهم ابتدا با تناقض‌گویی قصد فریب مأموران را داشتند، اما وقتی مورد بازجویی تخصصی قرار گرفتند به سرقت‌های سریالی از سوپر مارکت‌های تهران با همدستی سه نفر دیگر از دوستانشان اعتراف کردند. با اعتراف متهمان مأموران مخفیگاه دو متهم فراری را شناسایی و در اقدامی غافلگیرانه آنها را دستگیر کردند. مأموران پلیس در مخفیگاه متهمان یک اسلحه کلت کمری، ۱۸‌فشنگ جنگی، تعدادی شوکر و افشانه و چاقو و قمه کشف کردند که در بررسی‌ها مشخص شد اسلحه کشف شده با اسلحه‌ای که دوربین‌های مدار بسته محل حادثه تصویرش ثبت شده است، متفاوت است که متهمان در ادامه کلت کمری‌ای که در سرقت‌ها از آن استفاده می‌شد به مأموران تحویل دادند.

متهمان در نخستین بازجویی‌ها به ۱۸‌فقره سرقت مسلحانه زنجیره‌ای اعتراف کردند.

یکی از متهمان گفت: “من و یکی از دوستانم ابتدا از راننده کامیون‌ها سرقت می‌کردیم تا اینکه دو دوست دیگرمان هم به باند ما اضافه شدند. پس از این نقشه سرقت‌های سریالی از سوپر مارکت‌های تهران را طراحی و اجرا کردیم”.

چهار‌نفر از پنج‌متهم پس از تحقیقات تکمیلی و بازسازی صحنه جرم محارب شناخته شدند و پس از صدور کیفرخواست دادگاه انقلاب محاکمه شدند.

قاضی پرونده پس از مطالعه پرونده و شنیدن اظهارات متهمان چهار‌سارق مسلح را به اعدام محکوم کرد.

بدین ترتیب چند روز قبل چهار سارق مسلح در زندان رجایی‌شهر کرج اعدام شدند.

برای اطلاعات بیشتر بنگرید به : احراز هویت مسلم محمدی، افزایش آمار اعدام شدگان رجایی شهر کرج

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید