خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  صدور حکم ۴۲۰ ضربه شلاق برای دو متهم

صدور حکم ۴۲۰ ضربه شلاق برای دو متهم

خبرگزاری هرانا – دو دزد سابقه دار با حکم قضایی به ۲۲۰ سال زندان و ۴۲۰ ضربه شلاق و همچنین رد مال محکوم شدند. میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات‌های غیر‌انسانی و موهن از جمله شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، رسیدگی به این پرونده به دنبال افزایش چندین فقره سرقت مشابه از مغازه‌ و خانه های شرق تهران در دستور کار پلیس قرار گرفت.

شواهد نشان می داد دزدان شب رو پس از شناسایی محل سرقت شب ها در فرصتی مناسب نقشه شان اجرا می کردند. پلیس به ردیابی پرداخت و سرانجام دو دزد سابقه‌دار را بازداشت کرد.

آنها به سرقت از ۱۱ مغازه و پارکینگ، دستبرد به چهارخانه ،ربودن دو نفر و سرقت مقرون به آزار از ۱۱ نفر اعتراف کردند و در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستادند.

در جلسه رسیدگی به این پرونده دو شاکی که به عنوان مسافر سوار پژو آردی متهمان شده و از سوی آنها ربوده شده بودند به تشریح ماجرا پرداختند.یکی از آنها گفت: “من از بومهن سواری پژو آردی شدم تا به تهرانپارس بیایم. هنوز مسافتی را طی نکرده بودیم که راننده و سرنشین دیگر خودرو به رویم چاقو کشیدند. آنها به شدت مرا کتک زدند و به حاشیه بومهن بردند .آنها ساعت ها مرا شکنجه دادند و بعد از دزدیدن پول و گوشی موبایلم مجبورم کردند تا به کارت یکی از دوستانشان ۵۰۰ هزار تومان پول بریزم. سایر شاکی ها که از خانه و مغازه آنها نیز سرقت شده بود یک به یک به تشریح ماجرا پرداختند و برای دزدان خشن اشد مجازات خواستند”.

دو دزد حرفه ای که مدعی هستند در این دستبردها سه همدست داشته اند که حالا متواری هستند و از آنها هیچ خبری ندارند به ۱۱ فقره سرقت از مغازه‌ و پارکینگ ها، ۴ فقره دستبرد به خانه ها، ۲ فقره آدم ربایی و ۱۱ فقره سرقت مقرون به آزار اعتراف کردند.
در پایان جلسه هیئت قضایی هر یک از متهمان را به به خاطر سرقت از ۱۱ مغازه به پنجاه سال زندان و ۹۹ شلاق ،به خاطر سرقت از چهار خانه به ۱۸ سال زندان و۹۰ ضربه شلاق، به خاطره ۲ فقره آدم‌ربایی به ۳۱ سال زندان و به خاطر ۱۱ فقره سرقت مقرون به آزار به ۱۱ سال زندان و ۸۰ ضربه شلاق محکوم کردند.

میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات‌های غیر‌انسانی و موهن از جمله اعدام و شلاق را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید