خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶, 14th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۹/۳۰ ساعت ۱۰:۱۰:۴۳

    خانه  > سایر گروهها  >  احکام شلاق در ملاء عام سه شهروند سقزی به تجدیدنظر رفت

احکام شلاق در ملاء عام سه شهروند سقزی به تجدیدنظر رفت

خبرگزاری هرانا – سه شهروند سقزی که با اتهاماتی سیاسی پس از ابراز شادی نسبت به استقلال اقلیم کردستان عراق بە تحمل شلاق در ملاء عام محکوم شده‌اند، بە احکام صادرە اعتراض نمودند. میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات‌های غیر‌انسانی و موهن از جمله اعدام و شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، سە شهروند سقزی به نامهای «ایوب جوان‌پور»، «زمانە زیویە» و «منارە ملاویسە» که از سوی دادگاه انقلاب این شهر هر کدام بە ۵٠ ضربه شلاق در ملاء عام و پرداخت مبلغ یک میلیون و هشتصدهزار تومان جریمه‌ی نقدی محکوم شده‌اند، به احکام صادره اعتراض کردند و درخواستشان جهت رسیدگی در دادگاه تجدیدنظر، ارسال شد.

این افراد که با تودیع وثیقه‌ی ۸۰ میلیون تومانی امکان آزادی یافته‌اند، علت صدور احکام مذکور را «غیرقانونی و صرفا بر مبنای ادعاهای وزارت اطلاعات» عنوان کرده‌اند.

زمانه زیویه دانشجوی ترم آخر رشته‌ی حقوق دانشگاه پیام نور سقز به همراه ایوب جوان‌پور و منارە ملاویسە با اتهاماتی همچون «اقدام علیە امنیت ملی»، «شرکت در تجمعات غیرقانونی» و «اخلال در نظم عمومی» از طریق حمایت از استقلال اقلیم کردستان عراق در هفته‌ی اول آذر ۱۳۹۶ مورد محاکمه قرار گرفتند و حکم نیز در شانزدهم آذر به آنها ابلاغ شد.

میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات‌های غیر‌انسانی و موهن از جمله اعدام و شلاق را ممنوع کرده است.

زمانه زیویه

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید