خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶, 22nd of October 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۹/۳۰ ساعت ۰:۲۳:۵۸

    خانه  > کارگران  >  زخمی‌شدن دو کولبر همزمان با مصادره‌ی اسبهای جمعی دیگر از آنها

زخمی‌شدن دو کولبر همزمان با مصادره‌ی اسبهای جمعی دیگر از آنها

خبرگزاری هرانا – یک کولبر دیگر که در منطقه مرزی سردشت درپی شلیک مستقیم نیروهای مرزبانی به شدت زخمی شد. در پیرانشهر هم شلیک نیروهای انتظامی زخمی‌شدن یک کولبر دیگر را درپی داشت. همزمان در همین شهرستان، دست‌کم ۷۰ رأس از اسبهای کاسبکاران و کولبران توسط قوای انتظامی مصادره شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، «شفیع محمدزاده» ٣٠ ساله از اهالی روستای کانی‌زرد از توابع سردشت بر اثر شلیک نیروهای مرزبانی دچار قطع نخاع شده و پزشکان برای معالجه‌ی او مبلغ چهل میلیون تومان درخواست کرده‌اند.

وی پیش تر در منطقه‌ی «بردپان» سردشت هدف تیراندازی قرار گرفته بود.

در گزارشی مشابه، روز سه‌شنبه ۲۸ آذرماه، «مصطفی خضری» از اهالی روستای کوپر پیرانشهر براثر شلیک مستقیم نیروهای هنگ مرزی در حین کولبری در کوهستان کانی‌خدا دچار جراحت شدید شد.

وی جهت رسیدگی پزشکی به مراکز درمانی مهاباد منتقل شده است.

همچنین در خبری دیگر در روستای گرده‌سور در همین شهرستان گزارش شده است که ۷۰ رأس از اسبهای کاسبکاران توسط نیروی انتطامی مصادره شده‌اند.

فقدان فرصتهای شغلی و بیکاری موجب رونق شغل کاذب کولبری در مناطق مرزی شده است و سالانه شمار زیادی از آنها در اثر تیراندازی نیروهای مرزبانی کشته و یا زخمی می‌شوند و شماری هم قربانی مخاطرات طبیعی می‌گردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید