خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  کشف محموله قاچاق انسان در مرز

کشف محموله قاچاق انسان در مرز

خبرگزاری هرانا – گمرک ایران با اعلام کشف جدیدترین محموله قاچاق انسان از کشف قاچاق پیر زن و پیر مرد توسط ماموران گمرک خبر داد. این یازدهمین محموله قاچاق انسان است که توسط ماموران گمرک در سالجاری کشف می شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، ماموران گمرک در تازه ترین عملیات مبارزه با قاچاق انسان یک پیرزن و یک پیر مرد را از داخل یک کشنده چادری کشف کردند. این افراد تبعه یکی از کشورهای همسایه هستند. این یازدهمین محموله قاچاق انسان است که توسط ماموران گمرک در سالجاری کشف می شود.

این افراد در داخل بار تریلر مخفی شده بودند و قصد داشتند به صورت غیر قانونی و قاچاقی از مرز بازرگان وارد کشور ترکیه شوند اما ماموران گمرک با رصد اطلاعات محموله ها و استفاده از دستگاه های کنترلی موفق به کشف این محموله قاچاق انسان شدند.

ماموران گمرک بازرگان با بررسی اطلاعات محموله های ورودی به کمک سامانه های هوشمند به یک بار صادراتی کنجد که از لطف آباد بارگیری شده بود مشکوک می شوند. در بازرسی های اولیه ماموران گمرک چیز خاصی مشاهده نمی کنند اما با توجه به مشکوک بودن به محموله پس از بازرسی به کمک دستگاه های کنترلی متوجه می شوند که در لا به لای گونی های کنجد دو نفر پنهان شده اند.

پس از مشاهده این افراد در بررسی های بیشتر یک پیر زن و یک پیر مرد که هر دو تبعه یکی از کشورهای همسایه بودند کشف می شود.

در بررسی های اولیه ماموران گمرک پیر زن ادعا می کند که برای رسیدن به یک زندگی بهتر قصد داشتند از طریق ترکیه به اروپا بروند.

لازم یادآوری است که پیشنر گمرک ایران از کشف نهمین و دهمین محموله قاچاق انسان در سالجاری خبر داده بود و اعلام کرد که یکی از محموله ها ورودی و محموله دیگر خروجی بوده که در هر دو محموله قاچاق انسان کشف شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید