خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

مرگ و مصدومیت ۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۱ کارگر کشته و ۵ کارگر نیز مصدوم شدند. ایران در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا مورخ ۱۳۹۶/۰۹/۱۵، دو نفر از کارگران بهره برداری شرکت پالایش نفت آبادان هنگام آماده سازی کارهای تعمیراتی در واحد SRU (واحد گوگرد سازی) دچار گازگرفتگی شدند که یک نفر از آنها جان خود را از دست داد و یک نفر دیگر دچار صدمات شدید شده است.

دو نفر از کارگران بهره برداری شرکت پالایش نفت آبادان به نام‌های «جمال خنفری» و «حمید زارع» روز گذشته هنگام آماده سازی کارهای تعمیراتی در واحد گوگردسازی دچار گازگرفتگی شدند.

در این حادثه که حوالی ساعت ۱۰ صبح اتفاق افتاد جمال حنفری پس از سقوط از ارتفاع ضربه مغزی شد و در ساعت ۱۷ جان سپرد و حمید زارع نیز به همین علت آسیب های جدی دیده و تا شب گذشته در بیمارستان شرکت نفت آبادان بستری بوده است.

کارگر فوت شده در شرکت آبادان مشتاق تعمیرات مکانیک فاز ۳ پالایشگاه را انجام می‌داده و کارگر دیگر نیز مسئول شیفت واحد گوگردسازی است.

سوختگی سه کارگر افغانستانی در یک کارگاه نجاری

به گزارش ایلنا مورخ ۱۳۹۶/۰۹/۱۵، سخنگوی سازمان آتش نشانی از حریق در یک کارگاه نجاری و سوختگی سه کارگر این کارگاه خبر داد.

سید جلال ملکی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا درباره جزییات این حادثه گفت: “ساعت ۱۶:۲۴ روز گذشته یک مورد آتش سوزی در یک کارگاه نجاری واقع در بزرگراه آزادگان محله فیروز بهرام خیابان کارتون سازی به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی اطلاع داده شد”.

او با بیان اینکه ۳ ایستگاه با تجهیزات کامل به محل حادثه اعزام شده بود تصریح کرد: “محل آتش سوزی کارگاهی به وسعت دو هزار متر بود که در آن چندین کارگاه کوچک و بزرگ با کاربری های مختلف وجود داشت. یکی از این کارگاه به وسعت صد متر مسقف که با سقف های غیرمقاوم و شیروانی پوشیده شده بود”.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران خاطرنشان کرد: “در بخشی از این کارگاه نجاری رنگ رزی مصنوعات چوبی انجام می شد و به طور کامل شعله ور بود و آتش به سرعت در حال سرایت به کارگاه های همجوار بود و آتش نشانان به سرعت عملیات خاموش کردن آتش را آغاز کردند و به سرعت از سرایت آتش به کارگاه های مجاور که در آنها نیز مواد قابل اشتعال وجود داشت جلوگیری شد”.

ملکی تصریح کرد: “در این کارگاه سه کارگر افغانستانی مشغول کار بودند که از نقاط مختلفی دچار سوختگی شده بودند و آتش نشانان آنها را به سرعت از کارگاه خارج کرده و به عوامل اورژانس تحویل دادند. آتش نیز خاموش و لکه گیری انجام شد و در ساعت ۱۷:۵۰ دقیقه عملیات به پایان رسید”.

نجات کارگر سقوط کرده در چاه آسانسوردر مشهد

به گزارش رکنا مورخ ۱۳۹۶/۰۹/۱۵، کارگری که درحین کار از طبقه اول ساختمانی در حال ساخت در خیابان امام خمینی مشهد به داخل چاه آسانسور در طبقه همکف سقوط کرده بود با تلاش آتش نشانان نجات یافت.

این حادثه حوالی ظهر روز گذشته به سامانه۱۲۵ اطلاع رسانی شد و با توجه به حساسیت موضوع ستاد فرماندهی عملیات این سازمان، گروه نجات ایستگاه شماره ۱۱ آتش نشانی مشهد را به محل حادثه در خیابان امام خمینی ۸۹ این شهر اعزام کرد.

براساس این گزارش،آتش نشانان پس از حضور در محل مشاهده کردند کارگری ۵۰ ساله از ارتفاع ۶ متری به داخل چاه آسانسور سقوط کرده و از ناحیه پا و کمر دچار جراحت شدید است که نجاتگران با انجام عملیات ویژه با همکاری تکنسینهای اورژانس ضمن فیکس کردن مجروح، وی را از داخل چاه آسانسور خارج و تحویل عوامل اورژانس دادند.

شایان ذکر است علت دقیق این حادثه در دست بررسی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید