خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی, زندانیان  >  آزادی موقت دیگرنوکیش مسیحی از زندان دزفول

آزادی موقت دیگرنوکیش مسیحی از زندان دزفول

خبرگزاری هرانا – پس از آزادی نوکیش مسیحی محمدعلی ترابی، عبدالعلی پورمند دیگر بازداشتی مسیحی در شهر دزفول هم با تودیع وثیقه آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از محبت نیوز، روز شنبه چهارم آذر ماه ۱۳۹۶ «عبدالعلی پورمند» نوکیش مسیحی با تامین وثیقه ‎ ۲۰۰میلیون تومانی بطور موقت از زندان دزفول آزاد شد.

عبدالعلی پورمند معروف به «الیاس» از اعضای یک  کلیسای خانگی در دزفول است که روز پنجشنبه ۲۷ مهرماه ۱۳۹۶ توسط نیروهای اطلاعات بازداشت شد و پرونده او برای رسیدگی به اهواز فرستاده شد.

پورمند سه روز پس از آزادی «محمدعلی ترابی» دیگر نوکیش مسیحی از زندان آزاد شد که هر دوی آنها به طور جداگانه با تودیع وثیقه ‎ ۲۰۰میلیون تومانی آزاد شدند.

این دو نوکیشان مسیحی تحت اجبار مسوولان زندان مجبور به امضاء دو برگه سفید شدند که احتمال می‏رود هدف مقام‎های امنیتی از این کار پرونده سازی و یا گرفتن اعتراف اجباری و یا توبه نامه از آنها بوده است.

عبدالعلی پورمند حدود یک ماه پس از بازداشت در تماس تلفنی که با خانواده خود داشت خبر داد که بارها بند او را در زندان تغییر دادند و یک بار هم به اجبار او را وادار کرده‎اند که نماز بخواند، اما وی از انجام آن خودداری کرده است.

گرفتن اجباری توبه نامه و یا وادار کردن زندانی مسیحی به نماز خواندن دو نمونه از تازه‎ترین فشارها از سوی نهادهای امنیتی برای آزار و اذیت روحی زندانیان عقیدتی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید