خبرگزاری هرانا
امروز پنج‌شنبه 23 نوامبر 2017, 7th of December 2019      آخرين بروز رسانی در 2017/11/23 ساعت 22:09:46

    خانه  > کارگران  >  اخبار کارگری؛ مرگ و مصدومیت ۵ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

اخبار کارگری؛ مرگ و مصدومیت ۵ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۱ کارگر کشته و ۴ کارگر نیز دچار مصدومیت شدند. ایران در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان مورخ ۱ آذرماه ۱۳۹۶، یک کولبر در مناطق مرزی شهرستان سلماس در پی تعقیب و گریز نیروهای مرزبانی دچار حادثه شد.

روز ۳۰ آبان ۱۳۹۶، «اسماعیل جباری» ۱۹ ساله در مناطق مرزی سلماس در اثر تعقیب و گریز نیروهای مرزی از ارتفاع سقوط کرده و از ناحیه‌ی سر دچار جراحت شد.

وضعیت جسمی این کولبر، وخیم گزارش شده و هم‌اکنون در بیمارستانی در ارومیه تحت مراقبت می‌باشد.

پنج کارگر درخط آهن مسیر اندیمشک- لرستان دچار حادثه شدند/ مصدومیت دو کارگر

به گزارش ایلنا مورخ ۱۳۹۶/۰۹/۰۱، در پی وقوع حادثه ریزش کوه بر روی برزین حامل کارگران خط آهن محور اندیمشک به لرستان دو کارگر مصدوم شدند.

این حادثه شب (۳۰ آبان ماه) و به دنبال بارش‌ باران فصلی اخیر در مسیر راه آهن ناحیه زاگرس اندیمشک و در محدوده ایستگاه های تنگ ۷ به تنگ ۵ رخ داده‌است.

گفته می‌شود در زمان این حادثه کارگران سوار بر یک دستگاه درزین (نوعی وسیله ریلی کوچک در اندازه می‌نی‌بوس) به عنوان پیشرو قطارهای مسافر بری مشغول کار بودند.

در این حرفه ریلی گروهی از کارکنان راه‌آهن جلوتر از قطار در مسیر ریلی تردد می‌کنند تا در صورت مختل بودن مسیر راه‌آهن از وقوع حوادث احتمالی جلوگیری کنند.

از قرار معلوم سرنشینان درزین ۵ نفر بودند که در این حادثه دو نفر دچار مصدومیت از ناحیه دست و صورت‌شده‌اند.

مرگ یک کارگر نقاش بر اثر سقوط در چاه آسانسور

به گزارش ایلنا مورخ ۱۳۹۶/۰۹/۰۱، روز (۳۰ آبان ماه) یک کارگر ۴۹ساله‌ به نام «حسین قدمی»، هنگام کار نقاشی در یکی از ساختمانهای مدارس علمیه قم در فلکه باجک شهر قم بر اثر برخورد با کف چاهک آسانسور کشته شد.

کارگر نقاشی که در یکی از ساختمانهای در حال ساخت مدارس حوزه علمیه قم مشغول کار بود، از طبقه سوم به داخل چاهک آسانسور در طبقه همکف سقوط کرد و جان باخت.

به گزارش ایلنا، روز (۳۰ آبان ماه) یک کارگر ۴۹ساله‌ به نام «حسین قدمی»، هنگام کار نقاشی در یکی از ساختمانهای در حال ساخت مدارس علمیه قم در فلکه باجک شهر قم بر اثر برخورد با کف چاهک آسانسور کشته شد.

«عباس شیری» سخنگوی کانون کارگران ساختمانی استان قم با اعلام این خبر افزود: “این اتفاق بدنبال رعایت نشدن موارد ایمنی در محیط کار رخ داده بطوریکه گفته می شود آقای قدمی به دلیل تاریکی بیش از حد محیط کار اشتباها وارد جایگاه ورودی آسانسور ی شده که هنوز نصب نشده ودر اصل باید این راه مسدود می شد”.

به گفته وی ،مرحوم حسین قدمی با سابقه چندین ساله از خدمات بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی استفاده می کرد و وی صاحب چهار فرزند دختر وپسر است.

برق‌گرفتگی مرد میانسال هنگام انتقال داربست

به گزارش برنا مورخ ۱۳۹۶/۰۹/۰۲، مرد میانسال هنگام انتقال داربست ساختمانی دچار برق‌گرفتگی شد.

ساعت ۱۳:۲۳ ظهر روز (چهارشنبه) در پی تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ مبنی بر برق‌ گرفتگی مرد میانسال، ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران بلافاصله، آتش‌نشانان ایستگاه ۳۳ را به محل حادثه در مسیر شرق به غرب بزرگراه فتح، کوچه فتح یازده اعزام کرد.

ابراهیم قاسملو؛ فرمانده آتش‌نشانان اعزامی به محل درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: “به گفته شاهدان، در محل حادثه مردی چهل و سه ساله در حال انتقال داربست ساختمانی بود که ناگهان آهن داربست با کابلهای برق فشارقوی برخورد کرده بود و بر اثر این حادثه مرد میانسال بر روی پشت‌بام افتاده و قادر به حرکت نبود”.

بنابر اعلام پایگاه خبری ۱۲۵؛ آتش‌نشانان بلافاصله با استفاده از وسایل نجات و برانکارد اقدام به پایین آوردن مرد مصدوم از پشت‌بام کردند و با حضور عوامل اورژانس وی را برای انتقال به مراکز درمانی به آنها تحویل دادند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید