خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  محرومیت زندانی سیاسی مجروح از دریافت خدمات پزشکی در زاهدان

محرومیت زندانی سیاسی مجروح از دریافت خدمات پزشکی در زاهدان

خبرگزاری هرانا – محمد عزیزی ۲۱ ساله زندانی متهم به اقدام علیه امنیت ملی در زندان زاهدان که در هنگام دستگیری از ناحیه دست راست مورد اصابت گلوله قرار گرفته، با گذشت یکماه از دستگیری و عفونت دست هنوز اقدامی برای درمانش صورت نگرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمدجان عزیزی زندانی سیاسی زندان زاهدان در زمان دستگیری با وجود غیرمسلح بودن هنگامی که سوار بر موتور بود، در شهرستان قصرقند روستای گورسر دست راست وی مورد اصابت گلوله ماموران قرار گرفت.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت :” محمد ۲۱ ساله  را یک ماه در بازداشتگاه وزارت اطلاعات شهر زاهدان نگه داشتند.”

این منبع مطلع در ادامه گفت:” چند روز پیش هم برای بازجویی مجددا به اطلاعات زاهدان احضار شده بود و دست اش کاملا عفونت کرده بود با اینحال تنها روزانه ۲ عدد استامینوفن جهت تسکین درد اش به او می دادند و از درمان اش خودداری میکردند.”

گفتنی است این زندانی قبل از انتقال به اطلاعات زاهدان حهت بازجویی، در بند ۳ زندان زاهدان نگهداری میشد.

پیش تر پسر عموی وی با نام داوود عزیزی ۱۹ ساله،در زاهدان دستگیر شده و هم اکنون به اتهام اقدام علیه امنیت ملی در بند یک زندان زاهدان نگهداری میشود.

هرانا بارها گزارشاتی از مشکلات و رفتارهای سلیقه ای مسئولان زندان زاهدان منتشر کرده بود، بسیاری از زندانیان بلوچ و سنی مذهب در این زندان نگهداری میشوند.

در این زندان زندانیان از حداقل زیرساختهای یک زندان محرومند. پیشتر هرانا گزارشات متعددی از فوت زندانیان در سایه عدم رسیدگی پزشکی در این زندان منتشر کرده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید