خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  در سایه عدم رسیدگی پزشکی؛ یک زندانی در زندان مرکزی زاهدان فوت کرد

در سایه عدم رسیدگی پزشکی؛ یک زندانی در زندان مرکزی زاهدان فوت کرد

خبرگزاری هرانا – امروز یک زندانی که با قرار بازداشت و بصورت بلاتکلیف در زندان مرکزی زاهدان به سر می برد پس از چند روز بیماری و بی توجهی بهداری زندان به وضعیت او فوت کرد. این زندانی بیمار که از مشکل قلبی رنج می برد در ۵ روز گذشته به دلیل بی توجهی بهداری زندان در رسیدگی و تشخیص بیماری صرفا چند عدد قرص معده دریافت کرده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶، زندانی “نادر علی زهی”، ۲۲ ساله که از بابت اتهامات “جرائم مواد مخدر”  بصورت بلاتکلیف در بند یک زندان مرکزی زاهدان زندانی بود فوت کرد.

این زندانی دو سال و شش ماه بود که در زندان مرکزی زاهدان بصورت بلاتکلیف تحمل حبس می کرد.

بنابر گزارشات دریافتی، وضعیت سلامت این زندانی از ۵ روز پیش رو به وخامت گرایید. او از عارضه قلبی رنج می برد با اینحال بهداری زندان در توجه به این موضوع بی توجهی پیشه کرده بود.

بهداری زندان مشکل این زندانی را مربوط به دستگاه گوارشی تشخیص داده بود و صرفا به تجویز چند قرص معده بسنده کرده بود. شکوه های این زندانی در خصوص بی تاثیر بودن این تجویز و لزوم اعزام به مرکز درمانی مجهز نیز از سوی محمد یوسفی -رئیس بهداری زندان – تمارض خوانده شده بود.

نهایتا پس از چند روز وخامت حال این زندانی در بند یک زندان زاهدان جان خود را از دست داد.

وضعیت مدیریت در بهداری زندان زاهدان نامناسب گزارش می شود، اخیرا هرانا گزارش داده بود یک زندانی در زندان زاهدان که حدود یک ماه است به عفونت ناشی از عمل آپاندیس دچار شده است پس از اینکه به محرومیت خود از دریافت خدمات درمانی و بی توجه پزشکی اعتراض کرد مورد ضرب و شتم پرسنل زندان زاهدان قرار گرفت و به بند قرنطینه این زندان که شرایط بهداشتی نامناسبی دارد تبعید شد.

مدتی پیش نیز در همین محل زندانی دیگری که به مشکل بینایی دچار شده بود پس از اینکه نتوانست مبلغ ۸۰ هزار تومان هزینه درمان را به زندان پرداخت کند به همین شیوه مورد برخورد قرار گرفت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید