خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶, 26th of September 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۸/۲۹ ساعت ۰:۰۹:۵۴

    خانه  > کارگران  >  اخبار کارگری؛ خانواده‌های کارگران مجتمع فسفات بافق تجمع کردند/ مرگ کارگر تبریزی حین کار

اخبار کارگری؛ خانواده‌های کارگران مجتمع فسفات بافق تجمع کردند/ مرگ کارگر تبریزی حین کار

خبرگزاری هرانا – جمعی از خانواده های کارگران مجتمع معدنی فسفات اسفوردی بافق با تجمع مقابل ساختمان فرمانداری نسبت به عدم پرداخت حقوق معوقه همسران خود اعتراض کردند. در خبری دیگر نیز سقوط تابلو تبلیغاتی در شهر تبریز یک کشته و سه نفر مصدوم برجای گذاشت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا مورخ ۱۳۹۶/۰۸/۲۸، جمعی از خانواده های کارگران مجتمع معدنی فسفات اسفوردی بافق با تجمع مقابل ساختمان فرمانداری نسبت به عدم پرداخت حقوق معوقه همسران خود گلایه کردند.

یکی از همسران کارگران مجتمع معدنی فسفات اسفوردی به نمایندگی از معترضان، گفت: “همسرم پس از ۱۶ سال سابقه کار حالا برای دریافت حقوق دچار مشکل شده است”.

وی افزود: “از یکسال پیش که این معدن به بخش خصوصی واگذار شده فیش حقوقی به کارگران داده نمی‌شود”.

وی با بیان اینکه در حال‌حاضر حقوق ۳ ماه کارگران پرداخت نشده است، تصریح کرد: “از مردادماه که ۲ میلیون تومان پول علی‌الحساب پرداخت شد تا به امروز هیچ حقوق و پولی به حساب کارگران واریز نشد.

همسر کارگر دیگر معدن فسفات اسفوردی همچنین از کاهش پایه حقوق کارگران از ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان صحبت به میان آورد و خاطر نشان کرد: “برخورد شرکت با کارگران به گونه ای است که اطمینان آنها به این شرکت را سلب کرده است”.

همسر یکی دیگر از کارگران این معدن با بیان اینکه ۵ ماه به دنبال دریافت حق بیمه تکمیلی خود بوده است، اظهار داشت: حقوق کارگری که ۱۶ سال سابقه کاری دارد با کارگر ۱ ساله یکسان است.

وی ادامه داد: “این شرکت حتی به کارگران رسمی می گوید باید حتما قرارداد امضا کنند تا زیرنظر شرکت خصوصی حقوق بگیرند.اما کارگری که فقط یکسال به زمان بازنشستگی‌اش باقی مانده و سه ماه حقوق معوقه دارد، روی چه حساب باید به این شرکت اعتماد کند؟”

روز گذشته اتفاق افتاد؛ مرگ کارگر تبریزی براثر سقوط تابلو تبلیغاتی

به گزارش ایلنا مورخ ۱۳۹۶/۰۸/۲۸، عصر روز گذشته (شنبه، بیست‌و‌هفتم آبان‌ماه) سقوط تابلو تبلیغاتی در شهر تبریز یک کشته و سه نفر مصدوم برجای گذاشت.

وحید شادی نیا مسئول روابط عمومی اورژانس استان آذربایجان شرقی در رابطه با این حادثه گفته‌است: “این حادثه در فلکه بازار ولیعصر تبریز اتفاق افتاد و براثر آن یکی از کارگران جان باخت و سه نفر نیز مصدوم شدند”.

وی بابیان اینکه مصدومان با سه دستگاه آمبولانس اورژانس به بیمارستان امام رضا علیه السلام انتقال یافته‌اند، افزود: “در زمان حادثه کارگران مشغول تغییر روکش بنر این تابلو بودند که ناگهان سقوط کرده است”.

شادی نیا اظهار داشت: “جزئیات این حادثه و هویت فوت شده و مصدومان حادثه به زودی اعلام می شود”.

این گزارش حاکی است، تابلوی تبلیغاتی سه وجهی موجود در فلکه بازار تبریز متعلق به یکی از شرکت های تبلیغاتی بخش خصوصی بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید