خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶, 18th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۸/۲۲ ساعت ۱۳:۰۱:۲۰

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۲ کارگر کشته و ۱ کارگر نیز دچار مصدومیت شدند. ایران در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا مورخ ۱۳۹۶/۰۸/۱۹، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی از فوت یک کارگر جوان براثر ریزش چاه خبر داد.

سید جلال ملکی گف: “ساعت ۱۰:۳۰ یک مورد حادثه ریزش چاه در خیابان انقلاب بعد از جمالزاده به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد”.

او با بیان اینکه بلافاصله دو ایستگاه به محل حادثه اعزام شدند، خاطرنشان کرد: “محل حادثه زمینی به وسعت حدود ۶۰۰ متر بود که به عمق تقریبی ۵ متر در آن گودبرداری شده بود”.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تصریح کرد: “مقابل دیواره ضلع‌شرقی که مشرف به یک ساختمان ۴ طبقه بود کارگران مشغول حفر یک چاه در حدود ۱۰ متری بودند که یک‌باره دیواره‌های چاه کاملا تخریب شد و یک کارگر ۲۶ ساله افغانستانی زیر حجم زیادی از خاک محبوس شد”.

ملکی تاکید کرد: “خاک مقاومت لازم را نداشت و هر از گاهی ریزش‌هایی صورت می‌گرفت. آتش‌نشانان ایمن‌سازی‌های لازم را انجام دادند و مشغول خاک‌برداری شده و بعد از چند ساعت تلاش این کارگر را خارج کرده و تحویل عوامل اورژانس دادند اما متاسفانه این کارگر جان خود را از دست داده بود”.

او ادامه داد: “محل تحویل عوامل پروژه و شهرداری شد و عملیات ساعت ۱۵:۴۵ به پایان رسید”.

مرگ کارگر کشتارگاه دام دزفول در حوضچه پساب

به گزاش ایلنا مورخ ۱۳۹۶/۰۸/۲۱، سرپرست شهرداری دزفول صبح روز (یکشنبه/۲۱ آبان) اعلام کرد در حادثه‌ای که صبح امروز در کشتارگاه دام این شهر رخ داد، یک کارگر جان خود را از دست داد.

«ایمان کناری» سرپرست شهرداری دزفول صبح روز (یکشنبه/۲۱ آبان) اعلام کرد که در حادثه‌ای که صبح امروز در کشتارگاه دام این شهر اتفاق افتاد یک کارگر۴۰ ساله به هویت م-ح با سقوط در حوضچه پساب جان باخته است.

وی گفت: “علت و چگونگی این حادثه ازسوی دستگاه قضایی و نیروی انتظامی در دست بررسی است”.

چرخ گوشت صنعتی دست مرد جوان را بلعید

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان مورخ ۲۱ آبان ۱۳۹۶، بی‌احتیاطی هنگام کار و رعایت نکردن اصول ایمنی با چرخ‌گوشت، منجر به قطع مچ دست پسر جوان شد.

مصطفی صفری فرمانده عملیات گفت: “حادثه گیرکردن دست کارگر جوان داخل چرخ‌گوشت در یک فروشگاه بزرگ صنعتی به سامانه ۱۲۵ اعلام شد که ستاد فرماندهی آتش‌نشانی شیراز بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه ۱۷ و گروه نجات را به محل حادثه اعزام کرد”.

وی افزود: “یک کارگر ۲۴ ساله در داخل یک فروشگاه بزرگ با دستگاه چرخ گوشت صنعتی سرگرم کار بود که ناگهان دست چپ وی بر اثر بی احتیاطی و رعایت نکردن اصول ایمنی درون این چرخ گوشت گیر کرد”.

صفری ادامه داد: “آتش نشانان با استفاده از دستگاه سنگ فرز و تجهیزات هیدرولیکی قسمت‌هایی از این چرخ گوشت سنگین را جدا کردند و مصدوم را برای انتقال به مراکز درمانی تحویل امدادگران اورژانس دادند”.

وی بیان کرد: “متأسفانه دست چپ پسر جوان تا مچ دست او قطع شده بود، که بلافاصله برای معالجه راهی بیمارستان شد”.

کارشناسان سازمان آتش‌نشانی همواره به خانواده‌ها و کسانی که با چرخ‌گوشتهای خانگی و صنعتی سروکار دارند توصیه می‌کنند از وسایل استاندارد استفاده کنند، هنگام کار با این وسیله جانب احتیاط را رعایت کرده و دست خود را بیش از حد مجاز داخل گلویی چرخ‌گوشت فرو نبرند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید