خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  وخامت حال محمد مهدی ساجدی فر در زندان اوین

وخامت حال محمد مهدی ساجدی فر در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – محمد مهدی ساجدی فر، زندانی امنیتی محبوس در زندان اوین که ایام محکومیت ده ساله خود را از شش سال پیش در این زندان می گذراند در پی وخامت حالش به بهداری زندان اوین منتقل شد. در حالی که دکتر اعزام او به بیمارستان را ضروری دانسته به دلیل سفر دادیار زندان به کربلا اعزام این زندانی بیمار به مرکز درمانی خارج از زندان ممکن نشده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صبح امروز چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶، محمد مهدی ساجدی فر، زندانی امنیتی محبوس در زندان اوین در پی حالت سرگیجه و بیهوشی به بهداری زندان منتقل شد.

یک منبع نزدیک به مهدی ساجدی فر در این رابطه به گزارشکر هرانا گفت: “امروز صبح با توجه به حالت سرگیجه و بیهوشی مشکوک هم بندیان وی ایشان را بردند به بهداری و الان متوجه شدیم که مشکوک به بیماری قلبی و حمله عصبی بوده است”.

این منبع مطلع در ادامه سخنان خود افزود: “از صبح که به بهداری برده شد تا عصر آنجا بود، ساعاتی پیش به بند باز گرداندنش که همچنان حالش بد است، دکتر هم گفته باید به بیمارستان منتقل می شد اما چون دادیار برای مراسم اربعین رفته به کربلا نفرستادنش بیمارستان”.

تاکنون چندبار با تقاضای آزادی مشروط محمد مهدی ساجدی فر علیرغم مشمولیت قانونی مخالفت شده است.

آقای ساجدی فر که در سال ۹۰ توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت شد اکنون ششمین سال حبس از محکومیت ده ساله خود را در این زندان سپری می کند.

این زندانی امنیتی در سال ۹۳ تحت عمل جراحی معده قرار گرفت و کماکان از مشکلات گوارشی رنج می برد، بنابراین علاوه بر مدت حبس متحمل شده که وی را مشمول آزادی مشروط می کند مقامات قضایی وضعیت پزشکی این زندانی را نیز نادیده گرفتند.

گفته میشود این زندانی بعنوان یک چهره دانشگاهی در چارچوب ارتباط‌های علمی و دانشگاهی بازداشت شده و نهایتا به اتهام ارتباط با دول متخاصم به تحمل ۱۰ سال حبس تعزیزی از سوی دادگاه انقلاب شهر تهران محکوم شده است.

آقای ساجدی فر مدعی است در استقرار سیستم شناخت و تشخیص هویت از باقی مانده جسد نقش بسزایی داشته است. شناخت اجساد جنگ ایران و عراق و همچنین تشخیص هویت نیروی انتظامی را در زمره کارهای برجسته خود می داند.

لازم به یادآوری است در مکانی که مهدی ساجدی فر نگهداری می شود دیگر زندانی، علیرضا گلی پور، نیز از روز ۲۰ مهر ماه در اعتصاب اغذای عتراضی به سر می برد و وضعیت وی نیز وخیم گزارش می شود. آقای گلی پور به عدم اعمال نظر پزشکی قانونی مبنی بر عدم تحمل کیفر معترض است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید