خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  هزار فضای آموزشی در تهران نیازمند تخریب و بازسازی است

هزار فضای آموزشی در تهران نیازمند تخریب و بازسازی است

خبرگزاری هرانا – مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران با اشاره به وجود حدود ۱۰۰۰ فضای آموزشی مدارس در سطح استان اظهار کرد “وضعیت این مدارس به هنگام بروز احتمالی زلزله و حوادث احتمالی غیرمترقبه نگران‌کننده است”.

به گزارش خبرگزاری هرانا، داریوش ورناصری با حضور در غرفه ایسنا در بیست‌وسومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه در استان تهران نزدیک به دو میلیون ۱۰۰ هزار دانش‌آموز داریم اظهار کرد: “۶۰۰۰ فضای آموزشی، پرورشی در تهران وجود دارد که نزدیک به ۵۰۰۰ مورد از آنها فضای آموزشی است”.

وی افزود: “به طور کلی می‌توان گفت تقریبا ۷۵ درصد مدارس ما در سطح استان از ایمنی مناسب برخوردارند و ۲۵ درصد باقیمانده ایمنی لازم را ندارند که عمدتا فرسوده هستند”.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران با بیان اینکه عمده این مدارس در حاشیه جنوبی تهران اعم از منطقه ۱۲، ۱۱، ۹، ۱۵ و ۱۹ قرار دارند، گفت: همچنین در شهرستان‌های با قدمت بالا چون شهریار، ملارد و شهرری نیز مدارس فرسوده داریم. در مجموع می‌توان گفت: “نزدیک به ۱۰۰۰ فضای آموزشی در تهران نیازمند تخریب و بازسازی هستند”.

ورناصری ادامه داد: ا”لبته همه مدارس در حال حاضر در حال استفاده هستند و دانش‌آموز در آنها حضور دارند. در شرایط معمولی جای نگرانی برای استفاده از این فضاها وجود ندارد، اما دغدغه ما برای وقوع احتمالی زلزله و حوادث غیرمترقبه است. وضعیت مدارس به هنگام بروز این حوادث نگران‌کننده خواهد بود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید