خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  در پی انفجار مین یک شهروند پای خود را از دست داد

در پی انفجار مین یک شهروند پای خود را از دست داد

خبرگزاری هرانا – روز گذشته، یک شهروند در حوالی مرز پیرانشهر پای خود را بر اثر انفجار مین از دست داد. ایران در زمره آلوده ترین کشورها به مین در جهان است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مین و زندگی، حوالی ساعت ۱۸ مورخ ۶ آبان ۹۶، فردی با هویت معلوم به نام “سلیمان محمودی” ۴۶ ساله فرزند حمزه اهل روستای نیوه ژنی سردشت و ساکن پیرانشهر در حوالی مرز پیرانشهر با یک تیر مین برخورد نموده و مجروح می گردد.

بر اثر این انفجار پای چپ ایشان قطع و ماهیچه ساق پای چپ متلاشی و همچنین از ناحیه صورت دچار کبودی و دو انگشت دست راست وی قطع میگردد.

به گفته یک منبع محلی فرد مجروح متاهل و دارای چهار فرزند می باشد.

یک مقام مطلع نیز گفت تردد غیر مجاز در مرز علت وقوع این حادثه بوده است.

در حدود ۴۲۰۰۰ کیلومتر مربع از اراضی ایران آلوده به مین‌های به‌جا مانده و عمل‌نکرده جنگ ایران و عراق است که نظامیان عراقی در زمان اشغال این مناطق در زمین تعبیه کرده‌اند.

دولت ایران نیز همچنان به تولید، استفاده و صادرات مین‌های ضدنفر ادامه می‌دهد و معتقد است استفاده از این مین‌ها تنها راه مؤثر برای تأمین امنیت مرزهای طولانی این کشور است.

بر همین اساس بخش‌هایی از مرزهای ایران با افغانستان، پاکستان و عراق مین‌گذاری شده‌است. در جریان درگیری‌های دهه ۱۳۶۰ در کردستان هم بسیاری از اراضی این منطقه مین گذاری شدند.

پیرانشهر یکی از شهرهای کردنشین استان آذربایجان غربی در شمال غربی ایران است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید