خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۲ کارگر کشته و ۱ کارگر نیز دچار مصدومیت شد. ایران در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا مورخ ۱۳۹۶/۰۸/۰۳، یک کارگر ساختمانی در باقر شهر تهران با وجود سقوط از ارتفاع ساختمان از مرگ حتمی نجات یافت.

یک کارگر ساختمانی در باقر شهر از ارتفاع یک ساختمان در حال ساخت سقوط کرد و توسط عوامل امداد گران به بیمارستان منتقل شد.

این کارگر ساختمانی پس از اقدامات اولیه توسط اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان منتقل شد.

این حادثه در بلوار یادگار امام امام باقر شهر تهران اتفاق افتاده که مأموران در ساعت ۸ و ۴۵ دقیقه صبح به عملیات خود پایان دادند.

مرگ کارگر کارگاه بلوک زنی در رشت بر اثر برق گرفتگی

به گزارش ایسنا مورخ ۱۳۹۶/۰۸/۰۴، کارگر ۴۳ ساله کارگاه بلوک زنی در بخش کوچصفهان از توابع شهرستان رشت، در حادثه برق گرفتگی جان باخت.

فرمانده نیروی انتظامی رشت گفت: “ماموران پلیس بخش کوچصفهان در پی دریافت خبری مبنی بر مرگ مشکوک در یک کارگاه بلوک زنی ، برای بررسی موضوع در محل حاضر شدند”.

سرهنگ رحیم شعبانی افزود: “ماموران انتظامی پس از حضور در محل مشاهده کردند که کارگر ۴۳ ساله کارگاه بلوک زنی در حین کار، دچار برق گرفتگی شده و فوت کرده است”.

وی ادامه داد: “علت حادثه از سوی کارشناسان، رعایت نکردن موارد ایمنی اعلام شده و در این ارتباط ، پرونده مقدماتی تشکیل و برای رسیدگی به مراجع قضایی ارسال شد”.

شهرستان رشت با شش بخش مرکزی، سنگر، کوچصفهان، لشت نشا، خمام، خشکبیجار، ۲۹۳ روستا و ۱۸ دهستان، دارای ۹۳۰ هزار نفر جمعیت است که ۶۰ درصد آنها شهری و ۴۰ درصد روستایی هستند.

مرگ کارگر اردبیلی در حادثه سقوط از ارتفاع

به گزارش ایلنا مورخ ۱۳۹۶/۰۸/۰۵، در روزهای گذشته یکی از کارگران نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان براثر سقوط از ارتفاع جان خود را از دست داده‌است.

از قرار معلوم این کارگر پیمانکاری در روز بیست‌وهفتم مهرماه به عنوان کمک‌داربست‌زن بر‌روی استراکچر مشغول کار بوده‌است که هنگام تغییر مکان از ارتفاع سقوط می‌کند.

هویت کارگر متوفی «لطفی» و ۲۴ ساله اعلام شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید