خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کودکان  >  پاره شدن پرده گوش دانش‌آموز پس از تنبیه ناظم مدرسه

پاره شدن پرده گوش دانش‌آموز پس از تنبیه ناظم مدرسه

خبرگزاری هرانا – نواختن سیلی بر گونه دانش آموز یکی از مدارس شوش منجر به پاره شدن پرده گوش دانش آموز شد. تنبیه فیزیکی دانش آموزان علاوه بر پیامدهای منفی روحی و جسمی حسب قوانین مدون کشور غیرقانونی محسوب می شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، پدر این دانش آموز گفت: “۲ روز پیش پسر ۱۲ ساله ام هنگامیکه در صف صبحگاه مدرسه از همکلاسی خود خواسته بود جایش را با وی عوض کند از سوی ناظم مدرسه با نواختن سیلی تنبیه شد”.

رحیم عبدالخانی افزود: “ناظم مدرسه بدون هیچ گونه تذکری و در حالی که فرزندم در صف بود به وی سیلی زده و این اقدام باعث پارگی پرده گوش پسر ۱۲ ساله ام شده است”.

وی ادامه داد: “با وجود آسیب وارده به گوش فرزندم و نیز سرخ شدن صورت وی مدیر مدرسه موضوع را به ما اطلاع ندادند”.

پدر این دانش آموز شوشی افزود: “طبق تائید پزشک متخصص و مدارک پزشکی موجود پرده گوش سمت راست فرزندم بر اثر نواختن سیلی پاره شده است”.

وی ضمن انتقاد از نحوه برخورد ناظم مدرسه با دانش آموزان گفت: “به دلیل آسیب وارده به فرزندم شکایتی برای دادگستری و بازرسی آموزش و پرورش شوش تنظیم شده و در حال پیگیری است”.

عبدالخانی خواستار پیگیری این موضوع از طریق قضایی شد و گفت: “مدرسه باید مکانی امن برای تربیت دانش آموزان باشد نه مکانی برایتنبیه بدنی آنان که طبق قانون ممنوع است”.

عبدالامیر خنیفر مدیر آموزش و پرورش شوش نیز در این خصوص گفت: “این موضوع صبح امروز (دوشنبه) از طریق خانواده این دانش آموز مطرح شده که در دست بررسی و پیگیری است”.

وی افزود: “در صورت تایید این موضوع پیگیری لازم انجام و با ناظم مدرسه به شدت برخورد می شود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید